Böcekleri ve Fareleri Öldürmeden Evden Nasıl Uzaklaştırırız


Böcekleri ve Fareleri Öldürmeden Evden Nasıl Uzaklaştırırız?

Huzur bulduğumuz evlerimizde bazen canımızı sıkan, moralimizi düşüren hoşlanmadığımız görüntülere sebep olan haşereler, böcekler, fare ve kemirgen hayvanlar görmekten hoşlanmayız. Bu zararlı hayvanların varlığı hem bizi hem de evimize gelecek bir misafiri de tedirgin edebilir.

Bu gibi durumlar karşısında çoğu kez yüksek paralar vererek ilaçlar alırız. Geçici süreli büyük paralar ödediğimiz ilaçlar bu sorunlara çözüm olsa da, bir süre sonra yine aynı sorun boy gösterebilmektedir. Böcekleri ve fareleri öldürmeden evden nasıl uzaklaştırırız? diyorsanız bu yazımda paylaşacağım anlatımlı videoları kesinlikle izlemelisiniz.

Sizlere bu yazımızda evimizde bulunan böceklerden, farelerden ve diğer zararlı kemirgenlerden onları öldürmeden nasıl kurtulacağınız ile ilgili bilgiler vereceğiz. Sizde evinizde bu hayvanlara zarar vermeden evinizden uzaklaştırmak istiyorsanız, bu önerilerimize kulak vermelisiniz. İşe yaramaz demeyin, bir komşum evindeki kara fatmaları uzaklaştırmak için kırmızı toz biberi evin belirli yerlerine yani böcekleri gördüğü yerlere serpti ve bir süre sonra böceklerin evden farklı noktalara kaçtığını gördü.

Hatta gördüğü böcekleri evden atarak, sonrasında bir daha hamam böceklerinin olmadığını fark etti. Yine bir başka yöntem olarak komşum bana onları en çok gördüğüm yerleri incelediğimde tahta arası, küçük delik, dışarıdan içeriye giriş delikleri gibi yerleri de peçete, silikon ve çeşitli malzemelerle tıkadığını söyledi. Bunun da yararının olduğunu vurguladı. Sizde aşağıdaki önlemler gibi bu komşumuzun yaptıklarını yaparsanız, kısa sürede evinizdeki hamam böceklerinden kurtulabilirsiniz.

farelerden-boceklerden-kurtulmanin-puf-noktalari
farelerden-boceklerden-kurtulmanin-puf-noktalari

haserelerden-kurtulmanin-yollari

haserelerden-kurtulmak-icin-cozum

 

Diğer alternatif çözümler ise ;

Bu tür hayvanlar çok iyi koku almaktadırlar. Karabiber gibi baharatlar kullanarak bu hayvanlara çözüm bir yere kadar bulabilirsiniz. Fare ve böceklerin evden veya bulundukları yerden öldürmeden kurtulmanın çözümü ise toz kırmızı biberden geçmektedir.

Ancak kullanacağınız toz kırmızı biberin içinde kiremit tozu vs. karıştırılmış olmaması gerekiyor. Bunu anlamak içinde tanınan bir aktardan alınması da önemlidir.

Bu tür böcek veya haşerelerin daha çok yaşadıkları banyo, mutfak ve çokça tercih ettikleri bölgelere toz kırmızı biber serpmelisiniz.

Alternatif olarak acı sosu bir kağıt üzerine döküp, belirli kısımlara da yerleştirebilirsiniz. Kırmızı biberin son derece keskin kokusunu alan böcekler veya fareler bulundukları ortamı derhal terk edeceklerdir. Böylece onları öldürmenize de gerek kalmayacak…

Yine fareler nane ve sarımsak gibi ağır ve keskin kokulu şeylere de gelmezler. Bunu da püf noktası olarak kullanabilirsiniz. Yine böceklerden kurtulmak için keşif ettiğiniz noktalara keskin kokulu sabunlardan sürerek de çözüm sağlayabilirsiniz.

Aynı şekilde çok ağır kokan parfümleri de kullanabilirsiniz. Limon kolonyasını bir pamuğa sürebilir ve belirli kısımlara yerleştirebilirsiniz.

bug solution – solution de bug – bug-Lösung

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*