BOL PENYEDEN ÇEMBER ELBİSE YAPMAK

Bol penyeyi elbiseye dönüştürme

Bol penyeden çember elbise yapmak için paylaştığım bu güzel ve değişik değerlendirme çalışması çok başarılı… sizlerde evinizde bol tişörtleri değerlendirmek için bu güzel projeden yararlanabilirsiniz. Bu tür değerlendirme çalışmaları ile eski eşyaları atmamış oluyoruz.

Onları değerlendirerek harika yeni eşyalara dönüştürmüş oluyoruz. Bu sayede evde ekonomi ve değerlendirme bakımından kendimizi iyi hissetmiş oluyoruz. Bol penyeden elbise yapmak için daha önce değişik fikirler paylaştığımızı hatırlıyorum.

Hemen bu yazımızın altında o güzel çalışmalara ulaşabilir ve anlatımlarından yararlanarak hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Adım adım tişört değerlendirme ve bol penyeyi elbiseye dönüştürme çalışmalarından bolca yararlanabilirsiniz. Bol penyeden çember kıyafet yapmak için paylaştığım bu güzel projeyi sizde keyifle kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz. Kolay gelsin.

Eski penye değerlendirme

Eski penyeyi kesip biçerek harika elbiselere dönüştürmek mümkün. Bu paylaşım da işte bunu gösteriyor. Yapacağınız çalışma kesip şekil vermek. Altta nasıl yapılacağı resimli olarak ifade edilmiş. Ancak ben pratik olarak tarif etmek istiyorum.

Öncelikle tişörtün üst kısmı bize lazım. Bel kısmına gelen kısımlarını kesip biçeceksiniz. İster pileli ister dalgalı isterseniz de oval şekilde keserek değişik görünümde elbiseler elde edebilirsiniz. Ben keserken kase kullandım. Tişört üstüne koyup, kaseyle yarım yuvarlak, yani ay şeklinde çizip, daha sonra kestim. Kesilen yerler söküldüğü içinde dikiş makinesi ile üzerinden geçirttim.

bol-penyeden-cember-elbise-yapmak

bol-penyeden-cember-elbise-yapmak

Sonuç ise ortaya harika bir elbise çıktı. Her türlü kıyafete uygun değişik elbiseleri kullanmadığınız sade renkteki tişörtleri bu şekilde keserek elde edebilirsiniz. Yaparken dikkat etmeniz gereken yapmak istediğinizin dışına çıktığınız an şeklinin bozulacak olmasını unutmamanızdır. Bu yüzden yapılışını resimli anlatıma bakarak ilerlerseniz kolayca yapabileceğinizi düşünüyorum. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.se/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BOL PENYEDEN ÇEMBER ELBİSE YAPMAK için yorumda bulun

    BOL PENYEDEN ÇEMBER ELBİSE YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BOL PENYEDEN ÇEMBER ELBİSE YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.