Boncuktan Kolye Yapmak


Boncukla kolye nasıl yapılır

Evde kolay kolye yapımı ile ilgili daha önce sürekli güzel çalışmalar bulup sizlere paylaşıyorum. Bu yazımda ise sizlere çok güzel ve şık bir bocuktan kolye yapmak isteyenlere resimli anlatım paylaştım. Daha önce benzer boncuktan kolye yapmak ile ilgili çalışmaları paylaşmıştım. Bu daha değişik geldi bana ve kırmızı boncuk kullanarak değişik fulya kolyeler yapabilirsiniz. Evde kolay kolye yapmak isteyenler resimli anlatımdaki adımları takip ederek kolaylıkla şık kolye modelleri yapabilirler. Boncuktan kolay kolye yapmak için resimli anlatımda görülen malzemeler ise şöyle ;

  • kırmızı boncuk takımı.
  • iğne iplik.
  • takı ipliği.

Malzemeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha sonra resimli anlatımdaki gibi tek tek boncukları sırasıyla dizmeniz gerekiyor. Dizdikten sonra yine taslağa bakarak diğer boncuk dizimi işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Boncukları farklı veya değişik renklerde kullanabilirsiniz. Daha doğrusu resimli anlatımda gösterilen yoldan çıkabilir ve kendinize örnek olarak çalışmayı alabilirsiniz. Farklı kolye çalışmalarını kendin yap ve takı tasarım bölümlerinde sürekli olarak paylaşıyorum.

Şimdi sizleri boncuktan evde kolye yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

boncuktan-kolye-yapmak
boncuktan-kolye-yapmak

Evde kırmızı boncuktan kolye yapmak isteyenlere harika bir resimli anlatım olabilir bu çalışma… bu sayede sizde evde kolaylıkla boncuk kullanarak çeşitli kolyeler yapabilirsiniz.

İsterseniz boncuktan bileklikler de yapabilirsiniz. Boncuktan bileklik yapmak için takı tasarım bölümüne girmeniz yeterlidir. Benzer çalışmaları bu yazımın sonundaki benzer yazılar bölümünden de ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-bead-fuchsia-flower/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*