Boş Damacanadan Lazımlık Yapılışı – Resimli Anlatım


Boş Damacanadan Lazımlık Yapılışı – Resimli Anlatım

Boş su damacanası ile yapılan bu güzel çalışma sonrasında çok güzel bir lazımlık veya saklama kutularınız olacak. Evinizde bulunan ve boyutu kare olan büyük su bidonlarını kesinlikle atmayın. Onları kullanarak çok güzel lazımlık kutular yapabilirsiniz. Evde boş damacanadan lazımlık yapılışı ile ilgili detaylı bilgiler ise aşağıda…

Boş damacanadan kutu yapılışı ile ilgili malzemeler ise şöyle ;

  • boş kare damacana.
  • maket bıçağı.
  • kumaş veya desenli kağıt.

Tüm bu malzemeler tamamsa, ilk olarak boş damacanaları maket bıçağı ile tam ortasından veya kullanacağınız derinliğe göre kesmeniz gerekiyor. Ardından kestiğiniz damacanın keskin kısımlarını ister kıvırın, isterseniz de bir mum veya çakmakla aşırı olmayacak şekilde eritebilirsiniz. Yumuşattıktan sonra şekil verebilirsiniz. En son işlem ise yaptığınız bölme görevi görecek yarım damacanaları kaplamak olacak. Kaplama işlemini kumaştan veya desenli kağıtlardan yapabilirsiniz. Resimli anlatımda kumaş kullanılmış. Sizde kumaş kullanabilir ve kesik boş 4 su bidonunu kumaşla kaplayabilirsiniz. Kolay gelsin.

damacanadan-lazimlik-yapimi

Yaptığınız bu çalışmayı alet çantası, lazımlık veya saklama kabı olarak da kullanabilirsiniz. Resimli anlatımda dört adet damacana kullanılmış. Siz isteğe göre daha değişik bir çalışma da yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://kobieceinspiracje.pl/10562?pomyslowe-przechowywanie.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*