BOŞ DETERJAN KUTUSUNDAN KÜREK YAPILIŞI

Basit bir çalışma ve boş deterjan kutusu geri dönüşüm projesi ile birlikteyiz. Hanımların evde temizlik işleri bitmez. Benim de öyle… evde sürekli bir temizlik halinde oluruz ve yeni markalar deterjan ürünleri deneriz. Peki biten deterjan kutularını ne yapıyoruz? evet sesinizi duyar gibiyim. Atıyoruz ve onları değerlendirmiyoruz. Basit ama işimize yarayacak bir fikirle karşınıza çıkmak istedim. Ben evde denedim ve gayet mantıklı olan bu güzel çalışma sayesinde birkaç boş deterjan kutusunu da değerlendirmiş oldum. Öncelikle bu akıllıca deterjan bidonu geri dönüşüm fikrini yapmamız için malzemelere göz atalım ;

  • Boş deterjan bidonu.
  • Maket bıçağı ve makas.
  • Çakmak.
  • Kalem.

Yapılışı gayet kolay olan çalışmayı yaparken kesici aletler kullanacağınız için çocukların yanında yapmamanızı öneriyorum. İlk olarak boşalttığınız bidonu yana yatırarak. Çapraz bir şekilde bir kalemle çizik atmanız gerekiyor. Bu çizikler keseceğiniz yerleri gösterecek.

Keserken önerim sert bir cisim olduğu için çizik attığınız yerleri maket bıçağı ile önce üzerinden bastırarak geçin. Daha sonra makas ile kırtık açtığınız yerden kesmeye başlayın. Hem daha düzgün kesmiş olacaksınız. Hem de maket bıçağının yanlış hamlelerinden de şaşmamış olacaksınız. Çakmak malzemeler arasında olması sivri kalan yerleri ısıtarak eritebilir ve şekil verebilirsiniz.

bos-deterjan-kutusundan-kurek-yapilisi

bos-deterjan-kutusundan-kurek-yapilisi

Çalışmayı yaptığınızda evde basit bir boş deterjan kutusundan kürek oluşturmuş olur ve dış mekanlarda da kullanabilirsiniz. Bu tür fikirler beylerin de ilgisini çekiyor. Bu yapılışın resmini çekip, şantiye veya köy gibi yerlerde dışarı mekanlarda da yapılabileceğinizi söylemek isterim. Bir başka değerlendirme çalışmasında görüşmek dileğiyle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BOŞ DETERJAN KUTUSUNDAN KÜREK YAPILIŞI için yorumda bulun

    BOŞ DETERJAN KUTUSUNDAN KÜREK YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BOŞ DETERJAN KUTUSUNDAN KÜREK YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.