Boş Elektrik Kablo Makarasından Sehpa Yapımı


Boş Elektrik Kablo Makarasından Sehpa Yapımı

Elektrik kablo makaraları olur böyle büyükçe veya orta boy… işte onlardan evinize veya bahçenize harika dekoratif sehpalar yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere boş elektrik kablo makarasından sehpa yapılışı ile ilgili güzel resimli anlatımlar paylaştım. Resimli anlatımda kullanılan malzemeler ise şöyle ;

  • boş makara.
  • urgan ip.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • cam.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten hemen sonra yapmanız gereken boş makaranın orta kısmına hasır ipi dolayarak yapıştırmak. Ardından yine aynı yuvarlaklıkta üzerine cam kestirebilir ve dekoratif sehpayı oluşturabilirsiniz. Orta kısmına farklı renkteki hasır ip veya urgan ipi ile dolayabilirsiniz. Bu tercihi kendinize göre değiştirebilir ve yapacağınız dekoratif sehpayı daha değişik şekilde yapabilirsiniz.

Bu tür benzer bir çalışma daha önce de paylaşmıştım. Benzer yazılar bölümünde belki karşınıza çıkar. Böyle kolay çalışmalar ile bahçenize veya evinizin içine dekoratif sehpa çalışmaları yapabilirsiniz. Bu çalışmayı yapıp turistik yerlerde kolaylıkla satışa da sunabilirsiniz. Evde kolay sehpa yapımı ile ilgili diğer çalışmalara sitemizde yer alan dekorasyon bölümünden ulaşabilirsiniz. Kolay yapılan dekoratif çalışmaları sürekli olarak sitemizde paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

Çalışmayı tamamladıktan sonra gerçekten güzel gözükmekte ve evinizi yada bahçenizi harika bir görünüme kavuşturmaktadır. Mutlaka bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirmelisiniz. Bu tür çalışmaları gören komşularınız veya misafirleriniz bu muhteşem dekoratif sehpayı nereden aldığınızı kesinlikle soracaklardır. Kolay gelsin.

source : http://mentootlet.blogspot.hu/2015/10/kabeldob-asztalka.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*