Büfe Açmak İstiyorum | Büfe Açma Maliyeti Ne Kadar?

2021 yılında büfe açmak, popüler yatırım seçenekleri arasına girmiştir. 200 bin TL ye kadar birikimi olan kişiler, bu iş fikrini değerlendirebilir. Son yıllarda, gıda işletmelerine uygulanan sıkı tedbirler, büfeleri de etkilemiştir. Günümüzde büfe açmak, bazı şartlara bağlanmıştır. Bu şartları taşımayan işletmeler, gerekli olduğu durumlarda kapatılabilir.

bufe acma maliyeti

Büfe açma maliyeti, açılan büfenin yer aldığı semte göre değişir. Satılan ürünler de maliyet üzerinde etkilidir. Açılan yer, büfenin kazancı üzerinde de etkili olacaktır. Kazancınızın daha iyi olması adına, merkezi yerlerde büfe olmanız sizin adınıza daha iyi bir seçim olacaktır.

büfe açma maliyeti

Büfe Açılışında Gerekli Belgeler

Büfe ya da herhangi bir işletme açmak için, kişilerin bazı belgeleri önceden hazırlaması gerekir. Bu belgeler, ticari işletmelerin tümünden istenir. Büfe açma fikrine karar verdiğiniz anda, bu belgeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde, tamamlamanız daha kolay olacaktır. Belgelerin tamamlanması, iş bitirme hızınıza göre değişir. Ortalama bir hafta içinde belgelerin tümünü toplayabilirsiniz. Büfe açılışı için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  • 2 adet vesikalık ve kimlik fotokopisi
  • Oda kayıt belgesi ve Ticari Sicil ilanı
  • Tapu fotokopisi ya da kira sözleşmesinin aslı
  • SGK girişinin yapıldığına dair belge
  • Gıda denetimi ile ilgili evraklar
  • Faaliyet yapma belgesi ve adli sicil kaydı

Büfe açma maliyeti hesaplanırken, tüm bu belgeler de göz önüne alınmalıdır.

bufe acma maliyeti 2

Büfe Açmanın Gereklilikleri

Sıfırdan büfe açmak için, kimi zaman doğru karar olmayabilir. Bunun yerine çeşitli firmalardan bayilik de alabilirsiniz. Bu şekilde büfe açma maliyeti de daha az olacaktır. Ayrıca, büfeyi açtığınız mekan da oldukça önemlidir. Yoğunluğu olduğu semtlerin seçilmesi, sayış yapma olasılığınızı arttırır. Büfe açmadan önce diğer büfelerin iş stilini incelemek, size iş hakkında fikir verecektir.

Personel seçimine de dikkat etmelisiniz. Deneyimli personel istihdam etseniz bile, personelinizin eğitimine önem vermelisiniz. Bu şekilde, işletmenizin içinde müşteri memnuniyeti daha yüksek olur. İşletmenizi açmadan önce ne satacağınıza karar vermeniz de, başlangıç aşamasında daha planlı ilerlemenizi sağlayacaktır.

Büfe açmak, doğru yöntemlerle ilerlenirse oldukça karlı bir yatırımdır.

bufe acma maliyeti 1

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu