BURGULU EFE YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Burgulu efe yeleği modeli

Erkek çocukları üzerinde efe yelekleri çok şık duruyor. Her yaştan çocuk için yapılabilecek örgü efe yelekleri farklı renklerde ve modellerde işlenebilir. Bugün benim size göstermek istediğim model ise burgulu efe yeleği modeli olacak.

Burgulu efe yeleği yapımı için pamuklu koton tarzında iki renk ip tercih edilmiş. Şiş olarak ise 2,5 numara şiş kullanılmış. Burada olduğu gibi koyu renk ipler tercih ederseniz yelek daha şık duracaktır.

Efe yeleği modeli 3 parça şeklinde işlenmiş. Ön kısımlar iki ayrı parça halinde işlenirken burada ön kısım için burgu modeli yapılmış.

Yeleğin ön uç kısımları üçgen bir şekilde oluyor. Bu nedenle videoda verilen anlatıma özellikle dikkat edip nasıl arttırma yapıp üçgeni büyüteceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca burada burgu modelinin düzgün durması için buradaki anlatıma ayrıca dikkat etmelisiniz.

Burgu modeli şiş örgüsünde sıklıkla kullanılan bir model. Daha önce bu modeli yapmayanlar videodaki anlatıma dikkat ederek burgu modelinin yapımını öğrenebilirler.

Yeleğin ön kısımları yapıldıktan sonra arka tarafı yapılıyor. Arka kısımda herhangi bir model eklemesi yapılmamış. Düz sade bir örgü örülüyor. Burada dikkat edilecek detay kol kesimlerinin ve yaka kesimlerinin nasıl yapılacağı olacaktır. Ön kısımdaki büyüklüğe uygun olarak kesimlerin yapılması için sayılara özellikle dikkat etmek gerekir.

Burgulu efe yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=ZxzXf7uI2OI

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BURGULU EFE YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    BURGULU EFE YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BURGULU EFE YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.