BÜYÜK ÇİÇEKLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çiçekli battaniye motifi

Gösterişli ve şık bir battaniye motifinin detaylı yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Büyük çiçekli battaniye motifi renkleri ile dikkat çeken oldukça farklı bir tasarım. Detaylı yapım aşamasını vereceğim bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Büyük çiçekli battaniye motifi yapımı sırasında pembe, kırmızı ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte ip kullanılmış. Kullanılan bu ipler ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Bu sayede görsel bir şölen oluşmuş diyebiliriz.

Çiçekli battaniye motifinin yapımında her sırada farklı bir örgü işi yapılmış. İlk başta yuvarlak bir şekilde başlanan bu modelde orta kısımda farklı bir model uygulanmış. Diğer sıralarda aynı çiçek dilimi farklı büyüklükte yapılmış. Bu şekilde büyük bir model oluşturulmuş.

Burada battaniye motifi yapılırken her sırada farklı bir işlemin yapılacak olması sizi korkutması. Video içerisinde her sıranın nasıl yapılacağı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bu videoyu takip ederseniz zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Büyük çiçekli battaniye motifi tamamlandığında kare bir şekil alıyor. Bu battaniye motifi ile tek kişilik battaniye veya yatak örtüsü, aynı şekilde çift kişilik battaniye ve yatak örtüsü yapılabilir. Yapmak istediğiniz örgü işine göre büyüklüğü belirledikten sonra motiflerinizi yaparak güzel bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Büyük çiçekli battaniye motifi yapımı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Renk sayısını dilediğiniz gibi arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Büyük çiçekli battaniye motifinin yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BÜYÜK ÇİÇEKLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    BÜYÜK ÇİÇEKLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BÜYÜK ÇİÇEKLİ BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.