BUZDOLABI SÜSÜ UĞUR BÖCEĞİ MAGNET YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Ugur-Bocegi-Buzdolabı-Susu

Buzdolabı süsü uğur böceği magnet yapımı

Bugün biraz örgü işlerine ara verip güzel bir buzdolabı süsü göstermek istiyorum. Aslında yine örgü işi yapacağız ama bu sefer değişiklik olarak örgü kıyafet ve aksesuar yapmak yerine süs yapacağız.

Buzdolabı süsü uğur böceği magnet yapımı için elinizde bulunan kalmış örgü iplerini kullanabilirsiniz. Farklı renklerde ipler kullanarak yapacağınız bu uğur böceği magnetleri buzdolabı süsü olarak kullanabileceğiniz gibi çocuklarınız için oyuncak olarak da kullanabilirsiniz

Ugur-Bocegi-Buzdolabı-Susu

Uğur böceği magnet yapımı için taban kısımda siyah renk örgü ipi kullanılmış. Üst kısımda ise yine farklı renklerde örgü ipleri kullanılmış. Burada kullanılan ipler ise farklı kalınlıkta kullanılmış. Bu şekilde yapılan uğur böceği magnetler farklı bir görüntüye kavuşmuş.

Uğur böceği magnetlerin öncelikle taban kısmı yapılmış. Daha sonra üst kısmındaki renkli bölüm yapılmış. İçlerine ise elyaf doldurularak yuvarlak bir şekil verilmiş.

Uğur böceği magnetlerin üzerlerindeki renkli kısımlar örülürken aralara siyah boncuklar eklenmiş. Bu şekilde uğur böceğinin benekleri yapılmış. Gözlerinde de yine beyaz boncuklar kullanılmış.

Uğur böceği magnetler yapılırken farklı büyüklüklerde yapılmış. Büyüklü küçüklü farklı uğur böcekler yapabilirsiniz. En sonunda ise tabanın alt kısmına mıknatıs yapıştırarak güzel bir magnet yapabilirsiniz.

Uğur böceği magnet yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Buradan uğur böceğinin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenip buzdolabınız için küçük süsler yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=8XX5mKAcqAU

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*