ÇADIR İPİYLE BİLEKLİK YAPALIM


Çadır ipi veya benzeri iple bu güzel örgü bileklik modelini sizde kendinize yapabilirsiniz. Yapımı gayet kolay ve eğlenceli olan çalışmayı daha önce benzer şekillerde yapmıştık. Çadır ipi veya esnek lastik benzeri iple yapacağınız örgü bileklik örneğini yaparken keyif alacağınızı söylemek isterim. Çünkü adım adım hem resimli anlatım var. Hem de ben daha önce yaptığım için bilgilerimi paylaşacağım. Öncelikle örgüden bileklik nasıl yaparım veya arkadaş bilekliği olarak da kullanabilir miyim? diyeceğiniz bu güzel çalışma için malzemelere göz atalım ;

  • Çadır ipi vb.
  • Makas.
  • Pense.
  • Okul çantası çıt çıtı.
  • İğne iplik.

Çıt çıt malzemenin zor bulunacağı aklınıza gelebilir. Fakat yanılıyorsunuz. Bu güzel parçaları okula giden çocuklarınızın eskiyen beslenme çantasının çıt çıtını kullanabilirsiniz. Yada hobi marketlerde benzer çıt çıt bağlantı malzemesini satın alabilirsiniz. Hiç bulamazsanız bağlama yöntemi ile örgü bileklik modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Yaparken öncelikle örgü kısmının nasıl yapılacağına değinelim. İlk olarak ikili ipi düğüm yapma tekniği ile resimli anlatımdan da yararlanarak örgüsünü tamamlamanız gerekiyor. Daha sonra çıt çıt kısmından bağladığınız örgü bilekliği tamamlıyorsunuz. Gayet güzel ve hoş bir arkadaş bilekliği olarak da kullanacağınız takınızı yapmış oluyorsunuz. Zorlandığınız bir kısım veya bölüm olursa resimli anlatımda gayet net bir şekilde adımları tekrarlamanız yeterli olacaktır.

cadir-ipiyle-bileklik-yapalim
cadir-ipiyle-bileklik-yapalim

Son karede de olduğu gibi çıt çıt kısmına gelen fazlalık bağlanmış ipi makas ile kesip, içe doğru tepebilirsiniz. Bu güzel örgü bileklik çalışmasını sevdiyseniz veya yaptıysanız bize bitmiş halinin resmini sosyal medya adresimiz üzerinden gönderebilirsiniz. Güle güle kullanın.

1 Comment on ÇADIR İPİYLE BİLEKLİK YAPALIM

  1. Bu tür yöntemler insanın yaratıcılığını geliştiriyor. Malzemenin ne olduğu çok önemli olmaksızın insan yepyeni bir ürüne dönüştürme becerisini kullanıyor. Bu anlatımınız için çok teşekkürler. Ben de en kısa zamanda deneyeceğim. Emeğinize, elinize sağlık

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*