ÇAM AĞACI MODEL TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi iki renkli battaniye modeli yapımı

Farklı battaniye modellerini bularak sizlerle bu modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizler için yabancı bir siteden bulduğum güzel bir battaniye modeli göstermek istiyorum.

Tığ işi battaniye modeli benim çok hoşuma gitti. Burada yapılan model yabancı sitede dağlara benzetilmiş ve Alp dağları battaniye modeli olarak isimlendirilmiş. Ben modeli çam ağaçlarına benzettiğim için çam ağacı model olarak adlandırmak istedim. Modeli adlandırmak konusunda seçim size kalmış.

Tığ işi battaniye modeli aslında hepimizin bildiği bir model diyebilirim. Modelin yapımını sizlere aşağıda video olarak vereceğim buradan modelin aslında çok kolay olduğunu anlayabilirsiniz.

Burada işlenen modelde trabzanlar kullanılıyor. Çam ağacı modelini oluşturmak için ise alt sıradaki trabzana batılıp buradan tığın başına ip dolanıyor ve yine aynı şekilde uzun bir trabzan yapılıyor. Model sadece bu kadar. Bütün battaniye bu model ile yapılıyor.

Burada battaniyeyi farklı gösteren bence kullanılan ip çeşidi ve el becerisi olmuş diyebilirim. İlk baktığımızda modelin bu kadar kolay olduğunu sadece trabzanlardan yapıldığını anlamayabiliriz. Çünkü kullanılan ip çeşidi örgünün çok farklı görünmesini sağlıyor. Tabi birde örgü örme becerisi de modelin güzel durmasını etkiliyor diyebilirim.

Tığ işi battaniye modeli yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyip modelin yapılışını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu battaniye modeli ile küçük bir battaniye yapabileceğiniz gibi daha büyük koltuk örtüsü şeklinde battaniyelerde yapabilirsiniz.

httpss://youtu.be/iCE07VUnD7k

kaynak: www.yarnhookneedles.com/alpine-blanket-pattern/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Bebek
  • ÇAM AĞACI MODEL TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇAM AĞACI MODEL TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇAM AĞACI MODEL TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇAM AĞACI MODEL TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.