Çam Kozalaklarından Yapılan Süs Çalışmaları

Çam Kozalaklarından Yapılan Süs Çalışmaları
Çam Kozalaklarından Yapılan Süs Çalışmaları

Çam kozalaklarıyla süs yapılışı

Günümüzde her türlü materyal dekoratif bir eşya olarak kullanılmaya başladı ve bunların arasında çam kozalaklarından yapılan süs çalışmaları da bulunuyor. Kış aylarının gelmesiyle çam kozalakları dökülmeye başlar. Bu kozalaklar genelde yakma amaçlı toplanır fakat kozalak kullanarak çeşitli dekoratif ürünler yapılabileceği de unutulmamalıdır.

Kadınlar yaptıkları doğa yürüyüşlerinde düşmüş çam kozalaklarına denk gelirse bunları toplamalı ve hayal güçleri ile birleştirerek ortaya çeşitli süs eşyaları çıkarmalıdır. Yere düşmüş kozalak ve dal parçaları kullanılarak solmayacak çiçek dizaynları hazırlamak mümkün.

Kozalaklar yardımıyla sokak kapıları için süsler yapılabilir. Kalabalık bir davet verildiğinde sofrada kimin nereye oturacağını belirlemek için de çam kozalaklarından yapılan süs çalışmaları kullanılabilir. İsim kartları çam kozalaklarına tutturulur ve ortaya çok zarif bir görüntü çıkar. Çam kozalaklarının küçük parçalara ayrılarak kolye tasarımlarında kullanılması da mümkündür. Sprey boya yardımıyla kozalaklar renklendirilebilir.

Mumlukların veya şamdanların üzerlerine ufalanmış çam kozalakları yapıştırılarak bambaşka bir görüntü elde etmeleri sağlanabilir. Kozalakların bir araya getirilmesi ile sepetler ya da kaseler hazırlanabilir. Kozalakları boyayarak kullanmak ise ortaya çeşitli alternatifler çıkmasını sağlar. Neşeli figürler boyayarak çocuk odaları şenlendirilebilir. Çam kozalakları harika yılbaşı süsleri haline de gelmektedir.

Kozalakların etrafı ışıklandırılarak yılbaşı ağaçlarında ya da değişik noktalarda kullanılabilir. Yine yılbaşı süsü amaçlı kullanımında çam kozalakları renkli küçük ponponlar ile süslenebilir. Renkli keçe parçaları kozalağın arasına sıkıştırıldığında da çok şık bir görüntü yaratmaktadır.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Çam Kozalaklarından Yapılan Süs Çalışmaları

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*