ÇAPRAZ BAKLAVA ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?


Çapraz baklava dilimli örgü

Bugün çok güzel bir örgü modelini inceleyeceğiz. Sevil hanımın hazırladığı ve sunduğu bu müthiş çalışmayı kullanabilir ve sizde çok güzel örgüler ortaya çıkarabilirsiniz. Çapraz baklava örgüsü ile daha çok erkek kazakları yapılabilir diye düşünüyorum. Erkek yelek örgüsü de yapacaksanız mutlaka bu çalışmayı denemelisiniz.

Görünümü ve kullanılan renkler neticesinde güzel bir örgü işi kazak yada yelek çalışmaları yapabilirsiniz. Ancak kadın yelek modeli de yapılabilir diye düşünüyorum. Özellikle de kışlık bayan yelek modeli yapabiliriz.

Kahverenk ve lacivert renkleri kullanarak erkek kazağı yapabilirsiniz. Benim aklımda şimdi örgü işi kışlık erkek kazak modeli yapma fikri var. Bunu bu örgü modelini kullanarak yapmak üzereyim.

Sevil hanıma gerçekten teşekkür etmek lazım. Kendisi bu konuda uzman ve harika örgü motifleriyle birlikte çeşitli örgü örnekleri paylaşıyor. Çapraz baklava örgüsüyle şiş işi güzel örgüler ortaya çıkarmak mümkün.

Bu güzel örgü desenini bebek battaniyesi yapımında da kullanabilirsiniz. Kalıbı ince tutarsanız atkı dahi yapılabilir diye düşünüyorum. Tek renk veya araya renk de sokabilirsiniz.

Çapraz baklava örneği yapımı için anlatımlı çalışmaya bir göz atın derim. Değişik bir örgü ve kesinlikle beğeneceksiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Çapraz Baklava Örgü Örneği

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*