ÇARPI ÖRGÜ MOTİFİ NASIL YAPARIM?


Çarpı şeklinde örgü motifi

Örgülerimizde motif önemlidir. Bu gün sizlere güzel bir çarpı motif yani çarpı desen çalışmasını örgü tekniğiyle nasıl yapılacağını belirten bir çalışma paylaşmak istedim. Daha çok atkı, örgü kazak veya örgü işlerinizde tercih edeceğiniz güzel bir teknik ve kolayca öğrenebilir yapabilirsiniz.

Örgü desenleri arasında çarpı yeni değil. Uzun zamandır kullanılıyor. Hatta boğazlı kazağım vardı kahverengi ve çarpı motifli desenlere sahipti. Çok severdim ama ömrü uzun olmadı. Yıprandı. Muhtemelen ipindendi.

Yeni örgü desenlerini örgü teknikleri ile birleştirip çarpı deseni örgü yapmaya başlayabilirsiniz. Kış ayları için yapacağınız kalın kazak veya kalın iplerle öreceğiniz her örgü de kullanacağınız güzel bir çalışma.

Kazak örgüsünde, yelek modelinde, süveter örgü işinde ve hırka gibi işlerde bu çarpı örgü desenini öğrenip yapabilirsiniz. Örgü modelleri arasında güzel bir örnek olan çalışmayı inceleyin derim.

Anlatımlı çalışmayı hazırlayana teşekkür ederiz. Gerçekten güzel ve detaylı bahsetmiş. Kısa sürede modeli kavrayıp, modeli kurmaya başlayabileceğiniz bir çalışma. Örmekten zevk alacağınız güzel bir çalışma.

Çarpı Örgü Deseni Yapılışı Videolu Tarif

Çarpı Örgü Deseni Yapımı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*