CEPKEN BOLERO YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Cepken-Bolero-Modeli

Kız çocukları için cepken bolero modeli

Bugün yine kız çocukları için çok şık bir bolero modelinin yapımını göstermek istiyorum. Özellikle bahar aylarında ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilecek bir model bu. Basit şiş örgüsü teknikleri ile yapılan bu boleroyu şimdi birkaç gün içerisinde yaparak önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Kız çocukları için yapabileceğiniz farklı bolero modelleri var. Bende bugün sizlere çok beğendiğim cepkenli bolero modeli yapımını detaylı anlatım olarak sunmak istiyorum.

Burada yapılan bolero modeli 1,5-2 yaş için uygun bir model. Bu beden ölçüleri için yaklaşık olarak 1,5 yumak bir bebek yünü kullanılmış. Siz yapacağınız beden ölçülerine göre ip miktarını arttırabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara misinalı şiş kullanılmış. Bunlar dışında ise işaret iğneleri kullanılmış.

Cepkenli bolero yapımı için kol kısmından başlanmış ve burada da uzun kuyruk metodu ile 40 ilmek alınmış. Buradan sonra boleronun yapımına başlanmış. Burada dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz.

Şiş örgüsü ile örgü örmeyi bilenler modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler. Şiş örgüsü yapmaya yeni başlayanlar ise videoda verilen anlatıma çok dikkat etmeliler. Burada Suna Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapıyor. Bu sayede boleroyu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cepken bolero modeli yapımı için aşağıda verilen detaylı anlatıma dikkat etmelisiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*