ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik şık bir havlu kenarı yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir havlu kenarı modeli yapımı göstermek istiyorum. İki renk dantel ipi ile yapılan bu havlu kenarı görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Ben bu modeli çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Havlu kenarı modeli yapımına orta kısımda görülen kırmızı çiçekten başlanılıyor gibi düşünülebilir ama bu model bu şekilde başlamıyor. Öncelikle havlu kenarı modelinin beyaz oya ipi ile olan kısmı yapılmış daha sonra orta kısmı yapılmış.

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

Havlu kenarı yapımı için beyaz ip ile zincir çekilerek öncelikle havlu kenarına gelecek olan bant kısmı yapılmış. Burası yapılırken küçük kareler halinde üçgen dilimler yapılmış. Havlu kenarına gelecek uzunlukta bu kısım yapıldıktan sonra ise yine beyaz ip ile bu kısmın üst tarafı yapılıyor ve dantel modelinin beyaz ip ile olan kısmı tamamlanıyor.

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

Havlu kenarı aşama aşama ilerleyerek yapılıyor. Beyaz dantel ipi ile yapılan kısım tamamlanınca orta kısımdaki kırmızı çiçek kısmı yapılmış. Bunun için ise beyaz havlu kenarının orta kısımına birleştirme işlemi yapılarak yapraklar yapılmış. Bu şekilde orta kısımda tamamlanmış. En sonunda ise küçük bir inci çiçeğin orta kısmına dikilmiş.

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

ÇEYİZLİK HAVLU KENARI

Havlu kenarı modelinin yapımını bu şekilde anlatınca zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ama size verdiğim videoyu takip ederseniz modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK HAVLU KENARI ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.