ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu kenarı için şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli

Çeyizler için çok şık bir havlu kenarı dantel modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir dantel modeli olacak.

Bugün göstereceğim çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için yeşil, nar çiçeği ve beyaz oya ipleri kullanılmış. Sizde bu renkler dışında farklı renkteki oya iplerini tercih edebilirsiniz. Havlu içerisinde renkli desenler varsa buna uygun olarak da iplerinizi seçebilirsiniz. Tığ olarak ise burada 22 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Öncelikle buradaki çiçek motifleri yapılıyor. Bunun için ihtiyacınız olacak malzeme ise serum halka. Bu serum halkalar oya modeli yapımında kullanılan serum halkanın en küçüğünün bir büyüğü. Halka ile ilgili detaylar videolu anlatım içerisinde verilmiş. Burayı takip edebilirsiniz.

Havlu kenarı danteli yapımı için çiçek motifleri yapılmış. Yapılan bu çiçek motifleri orta kısımdaki büyük çiçeğin etrafına eklenmiş. Bunların üzerine ise yeşil ip ile üçgenler yapılmış. En sonunda ise bu modelin uç kısımlarına kenar bandı yapılara dantel modeli tamamlanmış. Burada videodaki, anlatımda sadece çiçek motiflerinin nasıl yapılacağı modelin yapımı ile ilgili detaylar verilmiş. Siz bu modeli havlu kenarı uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.