ÇEYİZLİK HAVLU UCU VEYA MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık ve gösterişli havlu ucu veya mevlit örtüsü modeli

Bugün çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık bir el işi modeli göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu model hem havlu uçlarında hem de mevlit örtülerinin kenarlarında kullanılabilecek çok şık bir el işi. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bugün göstereceğim bu modele mutlaka göz atmalılar diyebilirim.

Çeyizlik havlu ucu veya mevlit örtüsü modeli çok ağır ve gösterişli bir model.Yapımı kolay olan bu model aşama aşama ilerliyor. İlk başta modeli incelediğiniz zaman size zor gibi görünebilir ama detaylı yapım aşamasını veren video izlendiği zaman aslında basit bir model olduğunu görebilirsiniz.

MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI

MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI

Havlu ucu veya mevlit örtüsü modeli yapımı için metre inci boncuklara ihtiyacınız olacak. Bu inci boncukların en küçüğünden tuhafiyelerde almalısınız. Bunun dışında birde modelin orta kısmında kullanmak için halka kullanılmış. Bu halka ise 1 cm’lik bir halka. İp olarak ise bu modeli yapmak için oya ipi kullanılmış. Tığ olarak burada 21 numara tığ kullanılmış.

Modelin yapımı için halka etrafına örme işlemi yapılarak başlanmış. Öncelikle motifler yapılıyor ve yapılan motifler daha sonra havlu ucuna veya mevlit örtüsü kenarına ekleniyor. Video içerisinde modelin yapım aşaması en başından başlanarak bütün detayları ile verilmiş.

MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI

MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI

Tek tek motifler yapıldıktan sonra havlu ucuna veya mevlit örtüsü kenarına nasıl eklenmesi gerektiği anlatılmış. Ekleme sırasında aralarda yapılması gereken yaprak motiflerinin yapım aşamaları da video içerisinde verilmiş. Buraya dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Havlu ucu veya mevlit örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI ÇEYİZLİK HAVLU UCU VEYA MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK HAVLU UCU VEYA MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK HAVLU UCU VEYA MEVLİT ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.