ÇEYİZLİK ÖRGÜ TUTACAK YAPILIŞI

Örgüden tutacak yapımı

Örgü işi yapılan bu güzel örgü tutacak çalışmasını daha çok çeyizlik olarak yapmayı düşünebilirsiniz hanımlar. Kızınız veya oğlunuzun çeyiz sandığında mutlaka olması gereken güzel örgü işlerinden birisidir. Tutacak deyip geçmeyin. Çoğu yeni evde bunun ne olduğunu bilmeyen yeni nesil var.

Hatta nerede satıldığını dahi araştıranlar var. Örgü işi olduğu için kolayca yapılabilir ve değişik motifli yapılarak çeyizlik olarak da saklanılabilir. Satış amaçlı da yapılabilir diye düşünüyorum. Öğrenerek sizde örgü işi tutacaklar yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

orgu-tutacak-yapimi

Örgüden tutacak yapımında zor bir taraf yok. Tek renk iple de örebiliyorsunuz. El şeklinde veya düz kare şeklinde de yapıp kullanmaya hemen başlayabileceğiniz iyi bir çalışma. Sıcakları tutmak için kullanacağınız bu çalışmayı kalın yün iple yapmayı unutmayın.

İnce yapanları da görmüştüm. Ancak nasıl tutuyorlar veya elleri yanmıyor? diye merak eder dururdum. Ya kullandıkları ip kaliteli veya değişik sık özellikli. Yada ısıyı geçirmeyen özelliklere sahip galiba. Yinede çalışmayı izlemeden ip almayın derim.

Örgü işi tutacak

Örgü ile yapılan bu güzel çalışmayı videoda da yazdığı üzere çeyizlik yapabilirsiniz. Evinizde kullanabilir veya eskilerin yerine bu yeni yapacağınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz renklerde yapabilir ve sevdiğiniz kişilere de fazladan yapıp hediye edebilirsiniz. Yarayışlı bir şey ve kimse hayır demez. Kolay gelsin hanımlar güle güle kullanın.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UC4mA11cEvUrt8ipW14T9eXQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK ÖRGÜ TUTACAK YAPILIŞI için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK ÖRGÜ TUTACAK YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK ÖRGÜ TUTACAK YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.