ÇEYİZLİK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi çeyizlik patik yapımı

Düğün hazırlıkları için çeyizlik hazırlıklarını hızlandıran gelinlere, annelere bugün çok güzel bir patik modeli göstermek istiyorum. Bu göstereceğim patik modelini ben çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Farklı renk ipler ile hazırlayabileceğiniz bu çeyizlik patik modeli çeyizleriniz içerisinde göz dolduracaktır.

Tığ ile yapılan bu patik modelinin bir çiftini bir günde bitirebilirsiniz. O kadar basit bir model ama çok şık duran bir model. Renk renk ipler ile işlediğiniz zaman çeyiziniz içerisinde çeşitlilik olacaktır.

Tığ işi patik modeli yapımına patiğin ön kısmından başlanmış. Patiğin burun kısmı yapıldıktan sonra ortasında bir model koyulmuş. Burada yine oldukça basit olan tığ işi teknikleri kullanılmış. Video içerisinden modelin yapımını takip ederseniz buranın nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Modelden sonra ise patiğin topuk kısmı ve bilek kısmı yapılarak patik tamamlanmış.

Burada patiğin yapımı için Ören Bayan Dora patik ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada yapılan patik modeli 37 numara ayak için uygun bir model. Patiğin uç kısımdan başlanmış ve 44 trabzan yapılana kadar attırma yapılmış. Daha büyük bir patik yapmak için videodaki anlatıma ve detaylara dikkat edilebilirsiniz.

Patiğin yapımı ile ilgili bütün detaylar video içerisinde anlatılmış. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz zorlanmadan bu patiği kısa sürede yapabilirsiniz.

Çeyizlik tığ işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK PATİK ÇEYİZLİK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.