ÇEYİZLİK ŞIK ÖRGÜ ŞAL MODELİ

ceyizlik-orgu-sal-modeli

Çeyizlik örgü şal

Örgü işi şal modeli yapmak için daha önce güzel paylaşımlarımız olmuştu hanımlar. Bu yazımda da yine sizlere işinize yarayacak ve gerek çeyizlik, gerekse gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz güzel bir şalın yapılışını aktaracağım.

Yakınlarda karşılaştığım ve beğendiğim bir örnek. Sizde seveceksiniz ve yapmak isteyeceksiniz. Örgüye yeni başlayan hanımların dahi zorlanmadan yapacakları güzel bir örgü şal modeli olduğunu söyleyebilirim.

ceyizlik-orgu-sal-modeli

Örgü şal yaparken katmerli çiçek öreceksiniz ve çiçek arkasına ise 3 zincir çekip, 7 tane de yuva oluşturmanız gerekiyor. Örgü şalı yaparken bir üst sırada 3 zincir çekip, 12 tane daha yuva oluşturacaksınız.

Sonrasında da yeşil ip kullandığınızda 25 zincir çekerek yine aynı yere batıp yaprakları yapacaksınız. Beyaz iple de yine 5 zincir çekip, batarak 6 sıra boyunca file öreceksiniz. Köşeler için de 3’lü dolgu yapılacak.

Örgü şal yapılışı

Sonrasında 3 zincir ve yine 3’lü dolgu yapmanız gerekiyor. Şal yapımı oldukça kolay ve kendinizce de şalı güzelleştirebilirsiniz. Örgü şal modelinin farklı anlatımları video şeklinde sitemizde hemen altta yer alıyor. Onlara da bakmadan geçmeyin isterseniz.

Örgü şal yaparak özellikle de kış aylarında sırtımızı esen rüzgarlardan veya serin havalarda korumak amacı güderiz. Kış aylarında keyif alarak kullanacağınız veya serin yaz günlerinde oturduğunuz yerde kıyafet üstü kullanacağınız güzel bir file örgü şal modeli olduğunu söylemek isterim. Ayrıca yapımı da pek zor değil. Takıldığınız yer olursa yorum bırakın hanımlar. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*