ÇEYİZLİK YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik şık bir lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok güzel, renkli bir lif modeli yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıda verdiğim videoyu takip ederseniz lifin yapılışını öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımında aslında bildiğimiz bir tığ işi  yıldız model kullanılmış. Burada lifi farklı kılan kullanılan renkler olmuş. Lif yapımında gösterişli bir model oluşturmak için 3 renk bir arada kullanılmış.

Lif modeli için mor, yeşil ve beyaz lif ip kullanılmış. Burada kullanılan lif iplerinin markası Ören Bayan Kristal. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış.

Lif modeli yapımına mor ip ile başlanmış. Orta kısımda mor ip ile fıstıklar yapılmış ve yuvarlak oluşturulmuş. Bu yuvarlak etrafına fıstıklar yapılarak model ilerlemiş. Burada yapılan fıstıklar ile yıldız modeli yapılmış.

Çeyizlik yuvarlak lif modelinin yapımında videoyu dikkatli izleyin. Gördüğünüz gibi renkler bir arada kullanılarak ilerliyor. Nerede hangi renk ip ile nasıl bir model yapacağınızı görmeniz lazım. Buna dikkat etmezseniz lif modeliniz buradaki gibi güzel durmaz.

Sizlere her zaman bu şekilde detaylı yapım aşamalarının olduğu videolar sunmaya çalışıyorum. Bu sayede değişik modelleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca örgü örmeye yeni başlayanlarda bu videolar sayesinde değişik örgü tekniklerini ve modelleri kolaylıkla öğrenebilirler.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇEYİZLİK YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ÇEYİZLİK YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇEYİZLİK YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.