Çiçek Saksılarından Salkım Süs Yapmak


Bu çalışmaya hayran kaldım. Çünkü boşta duran saksıları alıyorsunuz tam ortalarından bir delik ve içinden demir bir çubuğa hepsini sabitliyorsunuz. Sonrasında ise tüm saksıları üst üste geçirip, içine biraz toprak ve tohum hepsi bu… inanın bu çalışmayı balkonunuza veya eviniz bahçeli ise, bahçenize yapabilir ve evinizi muhteşem ötesi güzelleştirebilirsiniz.

Çiçek saksılarından salkım süs yapımı için malzemeler ise ;

  • boş saksılar.
  • tel çubuk.
  • toprak, tohum.
  • sprey boya.

Kendinize göre bu güzel çalışmayı değiştirebilir veya farklı bir yönde de yeni fikirler oluşturabilirsiniz. Öncelikle bu güzel çalışmayı boyutu ne olursa olsun küçük veya büyük saksılarla yapabilirsiniz. Bahçeniz varsa büyük saksılarla yapmayı düşünmelisiniz. Eğer saksılardan salkım süs çalışmasını evinizin balkonuna düşünüyorsanız da, o zaman minyatür saksılardan salkım süs çalışması olarak da yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı evinizde kolaylıkla yapabilir ve boşta bekleyen saksılarınızı değerlendirebilirsiniz.

Şimdi sizleri çiçek saksılarından salkım süs yapılışı ile ilgili resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

cicek-saksilarindan-salkim-sus-yapmak

Bu güzel çalışmayı yaparak evinizi güzelleştirmek istemez misiniz? sizde hemen farklı boyutlarda saksılarınız varsa onları değerlendirin. Saksılarınız yoksa bile çiçekçilerden veya yapı marketlerden farklı boyutlarını bularak bu enfes çalışmayı evinizin balkonuna veya evinizin içine dahi olur.

Yeter ki saksılara koyacağınız çiçekleri büyütün. Saksıları bu şekilde çapraz çapraz üst üste koyduktan sonra çiçek çıkmasını istediğiniz bölgeye tohum ekerseniz daha iyi olacaktır. Çünkü hemen üstteki saksı diktiğiniz çiçeğin büyümesine engel olabilir. Kendinize göre daha değişik fikirlerde de bu güzel kendin yap projesini değiştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.dumpaday.com/genius-ideas-2/simple-ideas-that-are-borderline-crafty-38-pics/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*