Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?


Evinizi şenlendirecek ve dekorunuza uyacak güzel yastıklar yapmak ister miydiniz? Bu yazımızda sizlere çiçek yastık nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Siteleri dolaşırken harika bir yastık yapılış tarifi bulduk. Bu paylaşımı sizlere de sunuyoruz.

Çiçek şeklinde yastık yaparak evinizi de dekorasyon anlamında güzelleştirebilirsiniz. Güzel gözükmesini sağlayacağınız koltuk veya kanepe üzerinde bu güzel çiçek yastık modelini görenler şaşıracak. Çiçekli yastık yapmak veya çiçek biçiminde yastık yapmak için altta detaylı olarak nasıl yapıldığı gösterilmiş. Sizde kısa sürede yapabilir ve keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aslında bir şeyin şablonunu çıkarttıktan sonra onu yastığa dönüştürmek zor olmasa gerek. Bu çalışma da onlardan birisidir. Malzeme olarak kumaş, iğne iplik, muşamba türü malzeme ve pamuk yada yün, yada elyaf ile içini doldurabilirsiniz.

Çiçek şeklini vermek aslında basit. Yaprakları için yuvarlak kumaş keseceksiniz. Daha sonra orta kısmını isterseniz sarı kumaş kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı kendinizce değiştirebilir ve daha farklı şekilde yapabilirsiniz. Ben yaptığımda resimlerini hemen alta ekleyeceğim. Buyurun resimli anlatımlara ;

Çiçek şeklinde yastık yaparak evinizi dekoratif manada güzelleştirebileceğiniz gibi evinize gelen misafirleri de etkileyebilirsiniz. Bu tür yastıkları kendinize göre şablon çıkararak papatya modeli yastık, lale şeklinde yastık ve daha birçok güzel çiçek şeklinde yastıklar yapabilirsiniz.

Yaparken keyif aldığım çalışmalar olduğu gibi değişik şekillerde motiflere sahip battaniye, kırlent veya yastık çalışmalarını buldukça yine sizlerle öğrenmeye çalışacağız. Şimdilik sizleri bu şirin çalışmanın resimli anlatımı ile baş başa bıraktım. Umarım yapar ve kullanırsınız. İyi günler.

2 Comments on Çiçek Yastık Nasıl Yapılır?

  1. valla bayıldım sıteye arasırma yapıordum atacagım ve yenı olan bır suru gıysı vardı . acaba degerlendırebılrmıyım dıye dusunuordum burayı buldu cok sevındım . sımdı bakarak herseyı degerlendırecegım tesekkur edrım boyle bıe sıte oldugu ıcın .

  2. birgül hanım çok teşekkürler yorumunuz için. bu tür şeyleri ben de çok seviyorum. buldukça hem kendim yapıyorum. hemde takipçilerime paylaşıyorum. sağolun kolay gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*