ÇİFT RENKLİ KOLAY ÖRGÜ MODELİ

cift-renkli-orgu-modeli

Çift renkli örgü yapımı

İki renkli örgü modeli arayanlar için paylaştığımız bu güzel çalışmayı seveceksiniz hanımlar. Kolay güzel örgü modelleri yapımında tercih edeceğiniz motiflere sahip. İki renk iple yapılıyor ve şiş işi bu güzel çalışmayı kazak yapımında, yelek, lif yapımında dahi kullanabilirsiniz.

Yeşil ve beyaz rengin uyumunda güzel bir çalışma yapan Arzu hanım bu kez bize çift renkli örgü modelinin yapılışını tarif etmiş. İzleyeceğiniz video hem akış bakımından hemen anlamanıza imkan tanıyor. Hem de kolayca öğrenip sizde çocuk örgülerinde bu modeli kullanmayı düşünebilirsiniz.

cift-renkli-orgu-modeli

Kış ayının sonlarında olsak da yine de kalın giyinmemiz gerekiyor. Üşümemek için kalın giysi şart. Bu yüzden çocuklarınıza yapacağınız örgülerde kullanabileceğiniz iki renkli örgü örneğini kolayca öğreneceğinizi söyleyebilirim.

Yapılışı zor olmayan modeli dilerseniz tek renk iple de yapabilirsiniz. Ama şiş işi iki renkli örgü modelini Arzu hanımın önerisiyle yaparsanız daha güzel duracaktır. Benim aklıma öncelikle süveter yapmak geliyor. Yine kalın kazak örülebilir bu motiflerle…

İki renkli örgü örneği

Türkçe anlatımlı olan iki renkli kolay örgü modeli sayesinde sizde kısa sürede çok şık örgüler yapabilirsiniz hanımlar. Anlatımlı örgü modelinde zorlanacağınız bir kısım yok.

Şiş ve ipiniz hazır olduğunda bu güzel modeli yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Örgü kazak veya örgü işlerinde tercih edeceğiniz modeli lif yapımında da tercih edebileceğinizi belirtmeliyim. Kolay gelsin iyi örgüler hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*