ÇİFT YÖNLÜ BURGULU ÖRGÜ MODELİ

İki yönlü burgular örgüsü

Değişik ve güzel bir örgü örneğiyle birlikteyiz hanımlar. Anne İşleri tarafından hazırlanan bu güzel çalışmanın adı iki yönlü burgular modeli olup, bu örneği öğrenerek neler yapabileceğinizi söyleyeyim. Öncelikle çok güzel atkı modelleri yapabiliriz.

Örgü bere modelinde kullanılabilir. Çocuk örgülerinde veya bebek örgü modellerinde kullanılabilir. Görünümü daha çok örgü süveter modelini andırsa da, örgü kazak veya örgü yelek dahi yapılabileceğini düşünüyorum.

Yapılışı zor gibi gözüküyor. Şiş işi bu güzel çalışmayı tek renk ile yapıyorsunuz. Tek renk ip kullanarak yapacağınız çalışma için evinizde elinizde kalan ipleri de kullanabileceğinizi belirtmek isterim hanımlar.

Yuvarlak lif modelleri yapmak için de bu örneği kullanabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor değil. Anlatımı kolay.

cift-yonlu-burgu-modeli

cift-yonlu-burgu-modeli

Çift yönlü burgu örgüsünü kullanarak ben ilk olarak kışın kullanmalık güzel bir boğazlık yapacağım. Örgü boyunluk yapmak için çok güzel ve uygun bir model. Özellikle de mor renk iple yapılan bu güzel çalışmayı sizde yapabilir ve sevebilirsiniz.

Çocuklara kışın kullanacakları atkılar yapabilir veya kendinize kazak örecekseniz motiflerinin çok güzel olduğunu söylemek isterim. Yapımını anlatımlı videodan saniye saniye öğrenebilir ve kısa sürede yapıp kullanabilirsiniz.

İki taraflı burgu örgü örneği

İki taraflı burgu burgu örgüsünü kullanarak yapacağınız bir kazak hem çok güzel gözükecektir. Hem de görenleri mest edeceğini şimdiden söyleyebilirim. Bu tür değişik burgulu örgü modellerini sitemizde daha önce de resimli anlatım şeklinde de paylaşmıştık. Onları da incelemenizi istiyorum hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÇİFT YÖNLÜ BURGULU ÖRGÜ MODELİ için yorumda bulun

    ÇİFT YÖNLÜ BURGULU ÖRGÜ MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÇİFT YÖNLÜ BURGULU ÖRGÜ MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.