ÇİMENLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

ÇİMENLER ÖRGÜ MODELİ
Cimenler-Orgu-Modeli-Yapimi

Çimenler örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapabileceğiniz değişik örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine çok şık ve farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çimenler örgü modeli yapımını detaylı anlatım olarak göstermek istiyorum.

Şiş ile örgü örmeyi seven ve her zaman yeni modeller denemek isteyenler için sık sık sitemizde yeni modellerin yapım aşamasını paylaşmaya çalışıyorum. Daha önce paylaştığım şiş örgüsü örnekleri için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Bugün sizlere yine Şerife Hanım’ın güzel anlatımı ile çimenler örgü modelinin detaylı yapım aşamasını sunmak istiyorum. Bu örgü modeli kazak, hırka, yelek, şal gibi bayanlar için yapılabilecek örgü işlerinde kullanılabileceği gibi çocuklar için yapılabilecek olan kazak, hırka ceket modellerinin yapımında da kullanılabilecek bir model.

ÇİMENLER ÖRGÜ MODELİ
ÇİMENLER ÖRGÜ MODELİ

Burada örgü modeli için örnek anlatım yapılırken alize angora bir ip kullanılmış. İp ince olmasına rağmen modeli çok güzel göstermiş. İpe uygun olan 2,5 numara da bir şiş tercih edilmiş. Bu modeli yapmak için dilerseniz orta kalınlıkta bir ipte kullanabilirsiniz. Yapacağınız örgü işine göre farklı ipler tercih edebilirsiniz.

Çimenler örgü modeli 4 ilmek ve katları üzerine kuruluyor. Arada ise 3 ilmek gerekiyor. Sizde yapacağınız örgü işine göre bu ilmek sayılarını dikkate alırsanız burada olduğu gibi güzel bir model ortaya çıkar. Modelin detaylı yapım aşaması video içerisinde verildiği için buradan sorun yaşamadan modelin kurulumunu öğrenebilirsiniz.

Çimenler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*