CIVIL CIVIL ÇİÇEK BAHÇESİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

Çiçek bahçesi örgü modeli

Çiçek bahçesi örneği olarak bilinen bu modeli belki daha önce görmüş olabilirsiniz. Yada görenler bir benzerini görmüş olduklarını düşünecekler. Zaten örgü modelleri hemen hemen birbirini andırır. Anne işleri kanalında yer alan en güzel örgü işlerinden de bir tanesidir.

Bu güzel çalışma da yine onlardan birisi ve keyifle hemen öğrenip, modeli kuracak ve örgüyü bitirmek isteyeceksiniz. Güzel görünümü olan modelin adı çiçek bahçesi örgü modeli olarak geçiyor. Anlatımlı çalışmayı hafifçe tarif etmeye çalışacağım.

Bu modeli kullanarak harika bebek battaniye modelleri yapabilirsiniz. Örgü hırka işi yapabilirsiniz. Hatta örgü yelek modeli yapmak isteyenlere de önerdiğim bir çalışma arkadaşlar. Hoş bir görünümü var.

Renkli bir örgü modeli olup, malzeme olarak 3,5 numara şiş ve hafif, kalın ip gerekiyor. Çocuk örgülerinde işinize yarayacak bir örnek hanımlar. Örgüde çok fazla ip gidiyor. Bu yüzden arka tarafa astar düşünebilirsiniz.

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli

Çiçek bahçesi örgü modeline başladığımızda öncelikle örneği arka ters yüzde başlayacaksınız. Modeli yapacağınız zaman beyaz ve pembe ip kullanmanız gerekiyor. 4 ilmek ile katları olarak örgüyü çıkaracaksınız.

Önce ilmekleri atın bunlar başlangıç olacak. Sonra 1 sıra düz örün. Arka yüz için beyaz iple 3 ilmek ters örülecek. Sonra 1 ilmeğin içinden 3 kere dolayarak 3 ilmek çıkartın. 3 ilmek ters örün ve 1 ilmeğin içinden 3 kere dolayıp 3 ilmek çıkarın. Bu işlem sıra sonuna kadar yapılacak.

Bir kenar ilmek ile 2 ilmek düz örülecek. Bir beyaz ve 1 pembe ile yönleri çevirerek batıp, ikisini birlikte alarak arkadan öreceksiniz. Ortadaki 1 tane pembe ipi ise düz olarak öreceksiniz.

Yeniden ikisini birlikte alacaksınız ve 1 ilmek beyaz ile 1 pembe örerek ikisini de bir alıp, arkadan çevirerek örün. Devamı için anlatımlı videoyu izleyin. Anne işleri kanalını da takip etmeyi unutmayın. Gerçekten harika örgü modelleri paylaşıyorlar.

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapılışı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. CIVIL CIVIL ÇİÇEK BAHÇESİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI için yorumda bulun

    CIVIL CIVIL ÇİÇEK BAHÇESİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CIVIL CIVIL ÇİÇEK BAHÇESİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.