Çivilere İp Sararak 3 Boyutlu Tablo Yapmak


Bu yazımda sizlere çok güzel ve kolay tablo yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Çivilere ip sararak 3 boyutlu tablo yapmak isteyenler için harika bir anlatıma yer verdim. Resimli anlatımda yer alan adımları uygulayarak sizde evinizin boş duvarlarına harika 3 boyutlu tablolar yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmada yapacağınız tablo için malzemeler oldukça basittir. Çivilere ip sararak yapılan bu işlemde kolay tablo yapmak için ;

  • çiviler.
  • çekiç.
  • ip.
  • tahta.
  • sprey boya.

Yapmaya başlamadan önce resimli anlatımdaki adımları uygulayabilirsiniz. Tahtanın üzerine oluşturacağınız şekil için çivileri eşit aralıklarla ve farklı yönlerde çakarak çalışmayı başlatabilirsiniz. Çivileri çaktıktan sonra ister sprey boya ile tahtayı beyaza boyayın, isterseniz farklı renklere de boyayabilirsiniz. Çaktığınız çivilere ip geçirerek 3 boyutlu tablonuzu yapmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Resimli anlatımda çivilere ip sararak tablo yapmak isteyenler tüm adımları takip ederek kolaylıkla yapabilirler. Daha önce buna benzer bir çalışma paylaşmıştım. Tahtaya çiviler çakarak tablo yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

civilere-ip-sararak-3-boyutlu-tablo-yapmak

Öncelikle bu güzel çalışmayı yapmadan önce yapacağınız şeklin çıktısını bilgisayarınızdan alabilirsiniz. Çıktısını aldığınız resmin çivi çakılacak yerlerine iz yaparak, tahtanın üzerine kopyasını çıkarabilirsiniz. Daha sonra çivileri sakin bir şekilde koyu yerlere çaktıktan sonra arkada izi kalan kopyadan kurtulmak için sprey boya kullanabilirsiniz. Daha sonra kullanacağınız ipi çivilere geçirerek 3 boyutlu tablo yapımı çalışmasını da eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Evde kolay tablo yapmak isteyenler bu güzel çalışmadan yararlanabilirler. 3D Tablo yapmak için resimli anlatımdan yararlanarak kısa zaman içinde keyifle bu güzel çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Diğer farklı tablo yapımı ile ilgili çalışmalara sitemizdeki dekorasyon ve kendin yap kategorilerinden ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://tr.pinterest.com/pin/104216178853699291/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Çivilere İp Sararak 3 Boyutlu Tablo Yapmak

  1. Lise de el sanatları dersinde yapardık. Cok da eğlenerek yapardık. Bilgiler için ayrıca teşekkürler. Herkese yapmasını tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*