Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli

Çoraptan oyuncak yapılabileceğini ilk zamanlar duyduğumda nasıl olur ya? tepkisini veriyordum. Ancak gördüm ki sadece çoraptan değil her türlü kullanmadığımız eşyadan oyuncak veya kullanmalık harika şeyler yapılabileceğini sizinle birlikte bende öğrendim.

Eski çoraplarınızı kullanarak çocuklarınıza eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere eski çoraplarınızı kullanarak eğlenceli köpek kuklası yapılışını göstereceğiz. Bu sayede çocuklarınıza pahalı oyuncaklar almak yerine böyle el yapımı eğlenceli oyuncaklar yapabileceksiniz.

Bir önceki yazımda parmak kukla çalışması paylaşmıştım. Bu yazımda ise elinize geçirebileceğiniz kukla çalışması paylaştım. Eski kullanmadığınız çoraplarınızdan bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Evde çoraptan kukla yapılışını gösteren çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap ve oyuncak bölümlerinde bulabilirsiniz. Eski çoraptan kukla yapmak çok kolay.

Yapmanız gereken çoraplara göz ve kulak dikmek… sadece bu kadar. daha sonra elinizi içine geçirerek çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Kolay kukla yap çalışmalarını sitemizde bulabileceğiniz gibi ilerleyen günlerde daha değişik çalışmaları bulup paylaşmaya devam edeceğimizi de belirtmek isterim.

Değişik çorap kukla yapmak için farklı desendeki çoraplarınızı yapımda kullanabilirsiniz. Yine bu yazımın sonunda paylaştığım ders niteliğindeki anlatımlı videolar ile evde kolay kukla yapımını öğrenebilirsiniz. Evde eski çoraplarınızı kullanarak harika çorap kukla çalışmaları yapabilirsiniz.

Bu çalışmaları yapıp içini pamuk ile doldurduktan sonra bir ip vasıtası ile onları sarkaç süs haline de getirebilirsiniz. Eski çoraptan sarkaç süs çalışması daha önce paylaştığımı hatırlamıyorum. Ancak bu çalışmayı sadece çoraptan kukla şeklinde değil de, içini pamuk veya yün doldurarak oyuncak haline de getirebilirsiniz. İnanın çocuklarınız çok sevecek ve beğeneceklerdir.

httpss://www.youtube.com/watch?v=tWQ5bWoDXpc

 

httpss://www.youtube.com/watch?v=_XI82mRz5CA

 

httpss://www.youtube.com/watch?v=jY9euth_u3I

Benzer çalışmalar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken farklı renklerdeki çoraplara düğmeden göz yapıp, şekil vermek… Bu sayede çocuklarınızı eğlendirebilir ve onlara eğlenceli oyunlar hazırlayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli için yorumda bulun

    Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çoraptan Kukla Yapılışı Resimli için ilk yorumu yapabilirsin.