Çoraptan Vazo Yapılışı Resimli Anlatım


Evlerde çorap çekmecelerinde ya küçük bir deliği olduğu için ya da rengi solduğu için kenara atılmış birçok çorap vardır. Bu çorapları çok keyifli bir çalışma ile dekoratif vazolar yaparak evlere ekstra bir şıklık katmak mümkün. Evde çok sade vazolar olabilir. Bunlar değişik şekillerde süslenerek çok farklı görünümlere kavuşturulabilirler. Bunların arasında çoraptan vazo yapılışı resimli anlatım da bulunuyor.

Çekmecelerde kalmış ve kullanılmayan renkli çizgili ya da desenli çoraplar bu iş için son derece uygundur. Son derece basit bir çalışma olan çoraptan vazo yapılışı resimli anlatım ile detaylı olarak anlatılıyor. Öncelikle kullanılmayan en renkli en hareketli deseni olan çorap seçilir. Çorabın ayak bölümü düzgünce kesilip çıkarılır. Kesilen bölüm çorabın iç tarafından dikilir.

Seçilen vazo çorabın içine yerleştirilir ve tüm yapılması gereken budur. Bu çalışma arzu edilirse pet şişelerle de yapılabilir. İstene boyda bir su şişesinin ağız kısmı kesilir. Şişe çorabın içine geçirilir. Böylece boş bir su şişesi harika bir vazoya dönüşür. Evlerde bulunan kullanılmayan eşyaların yeniden değerlendirilerek geri dönüşümünün sağlanması ve ortaya pek çok değişik dekoratif ürünün çıkarılması mümkün olmaktadır.

Kadınlar bu konuda hem çok beceriklidir hem de hayal güçleri çok zengindir. Bu sayede eski olduğu düşünülen birçok ürün yeni bir değer kazanır. Özellikle çöpe atılacak kutu ve şişeler yeniden değerlendirilirse hem çevre korunmuş olur hem de harcama yapılmadan yeni dekoratif ürünler elde edilir.

coraptan-vazo-yapilisi
Çoraptan Vazo Yapılışı Resimli Anlatım
coraptan-vazo-yapimi
Çoraptan Vazo Yapılışı Resimli Anlatım

Vasen Konstruktion der Socken – vases construction of the socks – vases construction des chaussettes – vaser konstruktion af sokker – Vasos de construção das meias – vasi costruzione delle calze

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*