DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık ve gösterişli dantel tepsi örtüsü yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok kolay ve gösterişli bir dantel modeli yapımını bugün paylaşmak istiyorum. Tepsi içerisinde kullanılabilecek şık ve gösterişli bir dantel modeli arıyorsanız mutlaka bu modelin detaylı yapım aşamasına göz atmalısınız.

Çeyizler içerisinde mutlaka bir tane dantel tepsi örtüsü bulunur. Artık eskisi kadar bu örtüler kullanılmasa da çeyizler içerisine mutlaka bu danteller eklenir. Bugün bende sizlere yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir dantel tepsi örtüsü modeli yapımı göstermek istiyorum.

DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM
DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Dantel tepsi örtüsü modeli yapımı için 60 numara simli dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 18 numara tığ kullanılmış. Bu şekilde parlak simli ipler tercih edilirse model daha şık olacaktır. Ama isterseniz sade iplerde tercih edebilirsiniz. Beyaz renk dışında kırık beyaz ile de model güzel duracaktır.

Tepsi örtüsü modeli yapılırken basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Her sırada trabzan model yapılırken arttırmalar ve eksiltmeler yapılıp model tamamlanıyor. Burada modelin yapımı için videoda verilen anlatıma dikkat etmek gerekiyor. Model anlatılırken bütün sayılar verilmiş. Ayrıca uç kısımdan başlanan dantel modelinin nasıl büyültüleceği de burada açıklanmış.

Tepsi örtüsünün ortası yapıldıktan sonra ise kenar kısımlarına örümcek modeli yapılmış. Yine burası da çok basit bir şekilde yapılarak model tamamlanıyor.

Dantel tepsi örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCKyRRY0JQSCQqbfZjSdEsiA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*