DEGRADELİ TIĞ İŞİ UZUN HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi uzun hırka yapımı

Kış hazırlıkları yapan bayanlar için bugün çok şık bir hırka modeli yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu hırka modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Degradeli tığ işi uzun hırka modeli yapımı için ihraç fazlası iplerden kullanılmış. Bu ip orta kalınlıkta bir ip sizde orta kalınlıkta bir ip tercih edebilirsiniz. Burada mavi ve gri tonlarında renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Sizde bu şekilde bir ip tercih edebilirsiniz. Buradaki hırka modeli bence çok şık olmuş bu renklerle. Tığ olarak ise ip uygun kalınlıkta 4,5 numara tığ tercih edilmiş.

Tığ işi uzun hırka modeli yapımında aslında çok basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Hırkanın tamamında aynı model kullanılmış. Kenar kısımları için lastik görünümü oluşturmak adına burada model farklılığı yapılmış.

Hırka modelinin yapım aşamaları videonun en başında kısaca anlatılmış olsa da videonun tamamında hırkanın yapımına dair tüm detaylar verilmiş. Baştan sona kadar videodaki anlatımı takip ederseniz zorlanmadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Burada yapılan hırka modelini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatıma ve detaylara dikkat ederek bu hırkayı yapabilirler.

Degradeli tığ işi uzun hırka modeli yapımını buradan detaylı bir şekilde öğrenerek bu hırkayı istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.

Degradeli tığ işi uzun hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WY34cZq7qs8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DEGRADELİ TIĞ İŞİ UZUN HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    DEGRADELİ TIĞ İŞİ UZUN HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DEGRADELİ TIĞ İŞİ UZUN HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.