Dekoratif Uçurtma Yapılışı


Çocuklarla zaman geçireceğiniz harika bir çalışmayı önünüze getirdim. Ben ilk fırsatta yeğenlerimle yapacağım. Bir pazar gününü kolluyorum. Alttaki çalışma enfes ve kısa sürede yapabilirsiniz. Oyuncağını yapabilir veya eve süs olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Dekoratif uçurtma nasıl yapılır diyorsanız, alttaki resimli anlatımda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Evinizde dekor olarak kullanabileceğiniz veya çocuklarınıza oyun oynamaları için harika bir uçurtma yapmak ister misiniz? Bu yazımızda sizlere resimli olarak dekoratif uçurtma yapılışı çalışmasını paylaşacağız. Evde uçurtma yastık yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Yapımı son derece kolay olan çalışmayı renkli kumaşlar kullanarak kısa sürede yapabilirsiniz. Altta yapılmış hali gözüken çalışmayı kendinize göre derleyip, kısa sürede aynısını yapabilirsiniz.

Dekoratif süs amaçlı veya çocuk odasında da kullanabileceğiniz bu güzel çalışmayı ben çok sevdim. Anlatımlı videosunu aradım ama bulamadım. Yine de yapabileceğinizi düşünüyorum.

Kolay uçurtma nasıl yapılır?

Şimdi uçurtma nedir diye arayıpda bu konumuza ulaşanlar soracaklar, hani uçurtma nerede? diye ama üzülmeyin. Bu uçurtma yastık gibi evi güzelleştiren dekorasyon çalışmasıdır. Yani bir nevi oyuncak çalışmasıdır da diyebiliriz. Uçurtma denilince herkesin aklına ipi olan çıtalardan yapılan modeli gelir. Ancak bu yastık ve oyuncak olarak süs amaçlı kullanacağınız bir çalışmadır.

Evde sizde kolayca bu uçurtma çalışmasını yapabilirsiniz. Bunun için parça kumaşa ihtiyacınız olacak. Evde kullanmadığınız penyeleri de kullanabilirsiniz. Ben öyle yaptım. Kullanmadığım birkaç renkte değişik desende tişört vardı. Onları değerlendirmek için bu güzel yastık çalışmasını yaptım. Süs amaçlı bir oyuncak oldu. Resimli anlatımdaki gibi yaparak sizde kısa sürede halledebilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*