Deniz Taşlarından Duvara Asacak Yapmak


Denize gittiğinizde sahilde dolaşırken gözünüze çarpan değişik şekildeki taşları topladığınızı düşünüyorum. Çünkü ben bunu yapıyorum. Bu yazımda sizlere değişik bir çalışma paylaştım. Deniz taşlarından duvara asacak yapmak adlı bu yazımdaki çalışmada topladığınız çakıl taşlarından duvara askılık yapımını öğreneceksiniz. Nasıl olur? demeyin çünkü oluyor. Odanızın duvarına bu taşları iki taraflı bant sayesinde yapıştırabilir ve takı askılığı veya benzeri eşyalarınızı asabileceğiniz çakıl taşından askılıklar yapabilirsiniz.

Çakıl taşlarından duvara askı yapımı için malzemeler ;

  • deniz taşları.
  • iki taraflı yapışkan bant.
  • sprey boya.

Resimli anlatımda sprey boyadan bahsedilmemiş. Ancak renkli asacaklar yapacağınızı düşündüğüm için malzemeler arasına sprey boyayı da ilave ettim. İlk olarak topladığınız farklı şekillerdeki taşların arkasına iki taraflı yapışkan banttan yapıştırıp duvara dokundurmanız yeterli olacaktır. Tabi bu çalışmayı yaparken taşları birbirine yakın yapmamaya da özen göstermelisiniz. Böylece asacaklar farklı uzaklıkta olunca hem güzel gözükürler. Hem de asacağınız takılarınız veya başka eşyalarınız birbirlerine değmemiş olurlar.

Deniz taşlarından duvara asacak yapımı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

deniz-taslarindan-duvara-asacak-yapmak

Gördüğünüz gibi resimli anlatımda yapan kişi duvara takı askılığı olarak deniz taşlarını düşünmüş. Siz daha farklı amaç için bu çalışmayı kullanabilirsiniz. Fakat gerçekten güzel bir çalışma ve evinizin duvarlarına düşünebilirsiniz. Bu tür çalışmaları magnet olarak da buzdolabınıza yapabilirsiniz. Çakıl taşlarından yapılan diğer çalışmalar için dekorasyon bölümüne göz atmalısınız. Dekoratif çalışmaları ilgili kategoride sürekli olarak paylaşıyorum. Yine bu yazımın sonunda karşınıza benzer yazılar çıkacak, o kısımdan da paylaştığım diğer çalışmalara bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://imgfave.com/collection/147736/DIY

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*