DERİ İPTEN RENKLİ ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPMAK

Deri ipten kolay bileklik yapımıyla karşılaştığımda hemen kız çocuklarının beğeneceğini düşündüm. Evde bende zaman zaman kolay takı yapımıyla uğraşıyorum. Hatta basit malzemelerden kısa sürede takıp takıştırarak kendime yeni takı örnekleri de üretebiliyorum. Bu güzel çalışmada deri iplikler kullanılmış. Farklı renkte ince ipliklerle de süslenerek yani örülerek çok güzel bir bileklik türü ortaya çıkarılmış.

Deri ipten renkli bileklik yapımı için malzemelere baktığımızda ise ;

  • Deri iplik. ( ayakkabı bağcığı )
  • Renkli iplikler.
  • Silikon yapıştırıcı.
  • Makas veya maket bıçağı.
  • Bant.

Malzemeler gördüğünüz gibi kolay ve hemen temin edebileceğiniz özelliklerde karşımıza çıktı. Hemen işe koyulmak istersek yapacaklarımız şöyle ; ilk olarak deri ip yani üstünü öreceğimiz ana ipimizi bantla sabitleştiriyoruz. Daha sonra öreceğimiz renkli iplikleri birbirine geçirerek bir altan bir üstten ve bir sağdan bir soldan usulü ile resimli anlatıma da bakarak çalışmayı kısa sürede ortaya çıkarabiliriz.

Evde kolay bileklik yapımıyla ilgili çalışmaları çok seviyorum. Hem güzel vakit geçirmemize vesile oluyorlar. Hem de yaparken insana böyle değişik bir huzur ve rahatlık hissi yaşatıyorlar. Kolay bileklik yapılışıyla ilgili resimli tarif ise şöyle ;

deri-ipten-renkli-arkadas-bilekligi-yapmak

deri-ipten-renkli-arkadas-bilekligi-yapmak

Son kare de gördüğünüz gibi tamamlanmış hali yer alıyor. Bunu toka olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Sadece malzemeler arasına lastik ip türü malzeme eklemeniz yeterli olacaktır. Tek renk veya çift renk yerine birkaç renkli ip kullanarak da arkadaş bileklik yapımını geliştirebilirsiniz. Evde sizde kolayca yapıp, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye olarak da bu güzel arkadaş bileklik modelinden yapıp verebilirsiniz. Kolay takı yapımı sayesinde sizde boş zamanınız varsa bu tür eğlenceli uğraşlarla vaktinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Güle güle kullanın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DERİ İPTEN RENKLİ ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPMAK için yorumda bulun

    DERİ İPTEN RENKLİ ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DERİ İPTEN RENKLİ ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.