a
X

Devlet Üniversitesi Mülakatsız 55 Sözleşmeli Personel Alıyor

Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan ilana göre Samsun Üniversitesi çeşitli mesleklerden mülakatsız 55 sözleşmeli personel alıyor. İşte başvuru şartları ve kadro dağılımı..

Üniversiteden personel alımı. Kadro dağılım detayları. Başvuru şartları ve daha fazlası haberimizde. Devlet Üniversiteleri KPSS puan sıralamasına göre personel alımlarına devam ediyor. Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan ilana göre Samsun Üniversitesi çeşitli mesleklerden mülakatsız 55 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibi olacak

 • Kütüphaneci – 1 kişi
 • Teknisyen – 2 kişi
 • Tekniker – 2 kişi
 • Büro Personeli – 10 kişi
 • Destek Personeli – 25 kişi
 • Güvenlik Görevlisi – 12 Kişi

3

Başvuru Şartları Neler ? 

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. (askerliğini yapmış, tecilli ya da muaf olmak).
 3. Başvuracak adayın durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 4. Kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
 5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını web sayfasından (http://www.samsun.edu.tr) temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Rektörlük Evrak Kayıt Birimine şahsen veya aşağıda bildirilen adrese kargo/posta ile müracaat edeceklerdir. Başvuru için son başvuru süresi 14 Mart 2023 olarak belirlendi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bu illerde görev yapan eğitim çalışanları okulların açılış tarihinde ‘erteleme’ talep ediyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.