Doğal Beyazlık ve Yağ Sökücü Temizlik Macunu Nasıl Yapılır


Doğal Beyazlık ve Yağ Sökücü Temizlik Macunu Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere evde banyolarınızı, lavabolarınızı, yağlı bulaşıklarınızı, ocak yanında bulunan fayanslarınız üzerinde biriken ve kötü görünen yağ tabakalarından klorak ve tuz ruhu olmadan nasıl kurtulacağınızı paylaşacağız. Birçok kadın evinde tuvalet temizliğinde gözlere zarar geleceğini bile bile tuz ruhu ve klorak maddesini karıştırarak kullanmak zorunda kalmakta idi. Bu yazımda paylaşacağım formül sayesinde sizde evinizde doğal beyazlık ve yağ sökücü temizlik macunu nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

Ancak bu paylaşımımız da sizlere doğal temizleme macunu ve tarifini paylaşacağız. Hem sağlık açısından hem de hiçbir tehlikesi olmadığı için bu temizlik formülü sayesinde sizlerde evinizde keyifle temizlik işlerinizi sürdürebileceksiniz.

Öncelikle klorak yalnız başına lavabo, küvet ve klozetlerde biriken kireçleri temizlemeye yetmediği gibi tam olarak beyazlık da sağlamamaktadır. Bununla birlikte hijyenik olduğu da söylenemez.

Malzemeler :

– 100 gr. sabun (bebek sabunu da kullanabilirsiniz)
– 100 gr. sıcak su.
– 70 gr. toz soda yada karbonat.

Tüm bu malzemelere ek olarak 100 gr. suyu dahil etmekle başlayın. Yavşa bir şekilde çatal ile çırpın ve içerisine 70 gr. kadar toz cep sodası yada kabartma tozunu ekleyin. Bu karışımı macun kıvamına getirmelisiniz. Macunu lavaboya, yağlı bulaşıklara, yağlı fayanslara, wc ve klozetlere ve kirli olan diğer yüzeylere sürün ve fırça yada süngerin sert tarafı ile ovmaya başlayın. Sonuç karşısında çok şaşıracaksınız.

Bir kap içine rendelediğiniz 100 gr. sabunu alın, sabun rendesi ve 100 gr. sıcak veya ılık suyu yaptığınız macunun içine koyun ve mikser yada çırpacak bir gereç ile karıştırmaya başlayın. Elde ettiğiniz karışımın içine 70 gr. toz soda veya karbonat ekleyin. Çırpmaya devam edin.

Tüm bu işlemler sonucunda elde ettiğiniz macunumsu sıvıyı bir şişeye koyabilir ve temizlik işlemlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Farklı bir çalışma videosu işinize yarayabilir…

natürliche Reinigungsmittel – natural cleaning products – produits de nettoyage naturels

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*