DOĞAL YÖNTEMLERLE SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR


Tüm vücudumuzun önemli olduğunu biliyoruz. Ancak daha çok ön planda olan ve dışa görünüm olarak da sürekli ihmal etmememiz gereken bölgelerden birisi de saçlarımızdır. Saç bakımı önemli bir konudur. Saç bakımı yapmak istediğinizde öncelikle doğal yöntemlerden yararlanmanızı öneriyoruz.

Bunların başında da zeytin yağıyla saç bakımı yapma yöntemi gelmektedir. İlk olarak denemeniz gereken bu bakım yönteminde ise zeytin yağı ile uygulayacağınız 45 dakikalık bir masaj, saçlarınızda köklerin güçlenmesine ve doğallığını kazanmasına yardımcı olacaktır.

Bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı normal şampuanla yıkamanız yeterli oluyor. Bir diğer doğal yöntem ise sirkeyle saç bakımı yapmaktır. Öncelikle sirkeyle saç bakımı nasıl yapılmalıdır bunu açıklayalım. İlk etapta bir karışım hazırlamanız gerekiyor.

1 yemek kaşığı elma suyu sirkesi, 2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 3 yumurta beyazını bir kapta karıştırdıktan sonra saçlarınızı yıkamadan önce 30 dakika gibi bir süre saçlarınıza uygulamanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızı herhangi bir şampuanla yıkamanız yeterli olacaktır.

Doğal yöntemlere ek bilgi olarak saçlarınızı kesinlikle çok sıcak suda yıkamamaya da özen göstermeniz gerekir. Sıcak suyla duş alırken daha iyi temizlendiğinizi hissedebilirsiniz. Ancak bu saçlar için tam tersi bir durumdur. Çok sıcak su saçları daha kırılgan hale getirir. Aynı zamanda da kurutur.

Ilık diye tabir edilen soğuk olmayan ama soğuğa yakın ılıklıkta saçlarınızı yıkamanız her zaman saç bakımı için önemli olmuştur. Doğal yöntemlerden bir diğeri ise yumurtayla saç bakımı yapmaktır. Yumurta bilindiği üzere protein kaynağı olarak görülmektedir. Saçlarımızda protein ihtiyacına gerek duyduğu için bu kaynağı yumurtadan elde etmek mümkün.

Öncelikle bir yumurtayı 2 yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırdıktan sonra 15 dakika boyunca saçlarınıza masaj şeklinde uygulamanız gerekir. Daha sonra saçlarınızı durulamanız yeterli olacaktır. Bu yöntem karşısında saçlarınız zarar görmüşse düzelecek, kırılgan ve duruşunu kaybettiyse geri kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Hem maliyet açısından hem de doğal bir yöntem olduğu için hem kesenize zarar vermeyecek hem de saçlarınıza zarar vermeyecektir. Kolay gelsin.

dogal-yontemlerle-sac-bakimi-nasil-yapilir

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*