Dolgulu Arpa Boncuk Oyası Yapılışı


İğne oyaları ya da normal örgülerin dışında gün geçtikçe daha farklı tasarımlar bulan kadınlar son zamanlarda ise en çok boncuklu örgüleri yapmaktadırlar. Çünkü boncuklu örgüler diğer örgülere ya da iğne oyalarına göre kendilerini daha çok göstermekte ve belli emektedir.

Görsel olarak dikkat çeken ve nasıl yapıldığı hakkında kafalarda soru işareti bırakan bu ürünü sizler de yapmak istiyorsanız eğer ürünlerinizi eksiksiz bulundurmanız gereklidir. Yapacağınız malzemelerin numaralarına göre hazırlamanız gereklidir.

Dolgulu arpa boncuk oyası yapımı en çok yapılan ve boncuklu örgüler arasında en kolayı olarak görülen desen modelidir. Bu modeli yapmanız sizlerin bir kere görmesi ve denemesi yetecek şekildedir. Dolgulu arpa boncuk oyaları için sizlerin boncukları eşit sayılarda aslında daha da fazla bulundurmanız gereklidir.

Dilediğiniz boncuk modellerini örgülere geçirerek tekrardan güzel ve hoş bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Dolgulu arpa boncuk oyası yapımı işlemi için ilk olarak yazmanın kenarlarına 2 tur yuvarlak ve biraz da bol yuvarlak yapmanız gereklidir.

Daha sonrasında ise aralarına boncuklar takarak bu işlemi bir kaç kez daha tekrarlamanız gereklidir. Onu da yaptıktan sonra 2. Ve 3. Sıralamada boncukların arttığını göreceksiniz bundan sonrasında dilediğiniz şekilde bırakabilir ya da boncuklar eklemeye devam edebilirsiniz. Devam etmek istiyorsanız eğer yapacağınız boncukların olduğu boşlukları diğerlerine göre daha büyük yapınız.

dolgulu-arpa-boncuk-oyasi-yapilisi
Dolgulu Arpa Boncuk Oyası Yapılışı

1 Comment on Dolgulu Arpa Boncuk Oyası Yapılışı

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*