Dut İpiyle Örülenler


Dut İpinden Örgüler

Dut ipiyle yapılan örgü modelleri her zaman daha güzel gözükmekte. Böyle kabarık ve 3 boyutlu gibi gözükmekte. Bu nedenle de daha çok tercih ediliyor. Dut ipi biraz kalın olduğu için genelde kalın örgülerde tercih ediliyor. Örgü kalın kazak yapımında veya örgü bere modelinde dut ipini kullanabilirsiniz. Tığ işi veya şiş işi örgülerde dut ipi işinizi görecektir.

Daha sıcak tutacak örgü modelleri yapabilirsiniz. Dut ipiyle neler yapılır diyenler için altta birtakım örnekler işinize yarayacak şekilde sıralandı. Bunları inceleyebilir ve nasıl yapıldıklarını öğrenerek kendinize yada sevdiklerinize örgüler hazırlayabilirsiniz.

Dut ipinden yapılan örgü modelleriyle ilgili eğitim ve anlatımları sitemizde bulabilirsiniz. Örgüler bölümüne ulaştığınızda dut ipinden örgü yapımı ve benzeri resimli anlatım yada videolu eğitim setlerini inceleyerek sizde tığ işi veya şiş işi örgü kazak modelini dut ipinden yapmasını öğrenebilirsiniz.

Dut ipini satın aldıktan sonra şişiniz veya tığınız hazırsa hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Örnek anlatımları altta benzer yazılar kısmından bulabilir ve onları da inceleyerek nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz hanımlar.

Benzer örnekler ve değişik dut ipi çalışmalarını buldukça yine öğrenip sizlere de aktarmaya çalışacağım. İyi günler hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*