DUT İPLE ÖRGÜ ŞAL MODELİ

Ponpon iple örgü modelleri

Ponpon iple yapılan çok güzel bir çalışmayı bu gün inceleyeceğiz. Bizde dut iple yapılan örgüler diye geçen bu çalışmayı daha önce de mutlaka görmüş olmanız gerekir. Bu çalışmanın başka detayına ulaşamadım. Ama anlatımlı video yabancı olsa da yine de fikir edinebileceğimizi düşünüyorum. Ben bu gün yapmaya başladım.

Sizler de izleyerek bu güzel çalışmayı ponpon iple kırlent örgüsü veya değişik şekillerde yapılışını kavrayabilirsiniz. Modeli öğrendikten sonra değişik örgü işlerinizde bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz belki.

Anlatımlı örgü çalışması yabancı olup, henüz bunun benzerini ülkemiz yayıncılarının yaptıklarını pek görmedim. Varsa da ben bulamadım diyebilirim arkadaşlar. Dut iple şal örgüsü ve benzeri paspas yapımı çalışmalarını daha önce de ele almıştık hatırlarsanız.

Dut ipiyle şal işi yapımının dışında paspasın daha çok yapılışını hemen altta benzer yazılar bölümünde bulabilir ve inceleyerek nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz arkadaşlar. Sosis iple de yapılan bu güzel çalışmalara tırmıkla şal örgüsü olarak da çeşitli paylaşımları sitemizde bulabilirsiniz.

Tığ veya şiş işi yapılan bu dut iple yapılan örgülerle çok güzel örgü örnekleri yapıldığını göreceksiniz. Hatta bilenler bilir ve bu modeli hemen kavrayıp yapmaya da başlayacaklardır. Sizde benzer örgüler yapıyorsanız bize yollayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DUT İPLE ÖRGÜ ŞAL MODELİ için yorumda bulun

    DUT İPLE ÖRGÜ ŞAL MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DUT İPLE ÖRGÜ ŞAL MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.