E-Ticaret İşine Girmek Gerçekten Para Kazandırıyor Mu?

Yatırımcıların ve sermayecilerin bu günlerde akıllarındaki en büyük soru: E-ticaret işine girmek para kazandırır mı? Bu yazımızda bu konuyu inceleyeceğiz.

E-Ticaret Para Kazandırır Mı?

E-ticaret, elbette para kazandırır. Hem de pek çok sektörde. Önemli olan kazanılan miktardır. Her yatırımcının hedefindeki ve aklındaki tutar farklıdır.

Genele bakıldığında e-ticaret, eğitimli eğitimsiz ayırmaksızın günümüzde herkese para kazandırmaktadır. Bu gruba öğrenciler de dahildir, birden fazla üniversite okuyup kendi işinin sahibi olmuş olanlar da. Önceleri internete ulaşmak, sahip olmak bile pek çok kişi için bir lüks sayılıyordu. Dolayısıyla bugün internetin her kesimden insanlara böylesine geniş imkanlar sunması bir bakıma imkansız geliyor. Ancak internetin evrildiği bu evrede, gönül rahatlığıyla e-ticaret işine girmek para kazandırır, demek mümkündür.

İşin miktarına gelince, sektöre ve verilen emeğe bağlı olarak değişiklikler olacaktır. E-ticarete yatırım yapanlar için verilebilecek en büyük tavsiye, sabırlı olmalarıdır. Şu an internet üzerinden en çok parayı kazanan insanlar da bu paraları iki günde kazanmadılar. İnternetin gerçek emekçilerinden olmak istiyorsanız, sizin de çabalamanız ve beklemeniz gerekecektir.

İnternetin en büyük satış sitelerinden biri olan eBay’in kullanıcısı Jack Sheng buna örnek olarak gösterilebilir. Kendisi yılda bir değil, iki değil, tam kırk milyon dolar para kazanıyor. Ve bunu e-ticaret üzerinden kazanıyor. Ancak kendisi, bunun bir anda olan bir şey olmadığını devamlı olarak vurguluyor. Her şeyi hazırlamasının ve bunu gerçek bir iş haline getirmesinin sekiz yıl sürdüğünü söylüyor.

Yani e-ticaret işine girmek size illaki para kazandıracaktır. Ama bunun için sabırlı olmanız da gerekecektir.

Ne Yapmalı, Ne Yapmamalı?

E-ticaretten para kazanabileceğinizi söyledik. Peki bunu yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İşte işinize yarayacak birkaç öneri:

  • Pazar büyüklüğü olan ürünleri satın. Ürünün sıradışılığı, satışını azaltacaktır.
  • Google anahtar kelime havuzundan yararlanın. İnsanların neleri araştırdığını öğrenip, buna yönelik ürün satışı yapın.
  • Rekabet ortamı olan ürünlerin satışını yapın. Rakibinizin olması, ürünün pazar büyüklüğünün olduğunu gösterir.
  • Müşterilerin dışarı çıktıklarında her yerde bulabilecekleri ürünleri satmayın. Bunun yerine her yerde bulunmayan ama pazar büyüklüğü olan ürünleri satın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu