Altın ve Döviz Bu Geceden Sonra Ne Olacak? İşte Uzmanlardan Gelen Açıklama

Altın ve Döviz Bu Geceden Sonra Ne Olacak? İşte Uzmanlardan Gelen Açıklama
Altın ve Döviz Bu Geceden Sonra Ne Olacak? İşte Uzmanlardan Gelen Açıklama

İslam Memiş'in uyarısıyla bu haftanın piyasalardaki beklentilerini inceledik. Memiş, gergin bir hafta öngörüsünde bulunarak, "Haftayı ikiye ayırın" uyarısında bulundu. Altın, gümüş, euro ve borsa gibi yatırım fırsatlarına odaklanmadan önce doların geleceği de merak konusu.


Global piyasalar için önemli bir hafta yaşanacak. Amerika Merkez Bankası'nın (Fed) ilk faiz kararı, Avrupa enflasyon verisi ve ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi gibi önemli kararlar ve veriler bekleniyor.

Bu gelişmeler, dolar ve diğer enstrümanlarda dalgalanmalara neden olabilir. Ortadoğu'da ABD-İran gerginliği de piyasalardaki belirsizliği artırıyor.

İslam Memiş'in piyasalardaki beklentilere dair analizlerine göre, bu hafta BIST 100 endeksinde 8.100-8.800 puan aralığına odaklanılmalı.

Dolar/TL kuru için ise uluslararası piyasalarda doların değer kazanmasının beklendiği, 104 seviyesinin üzerinin test edilebileceği belirtiliyor.

EUR/USD paritesinde ise 1,08 destek seviyesi öne çıkarken, Fed sonrasında yükselişle 1,10 seviyesi hedef olarak görülüyor.

Altın ve gümüş için de aynı bant aralıkları geçerli. Ons altın için 2 bin dolar, ons gümüş için 22,50 dolar destek seviyeleri belirlenmiş.

Genel olarak, Fed'e kadar doların güçlü olduğu ve bu süreçte dolar karşısındaki enstrümanların alım fırsatı sunabileceği vurgulanmış.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.