TÜİK'den gelen güncel verilerin ardından ödemelere zam yapıldı!

TÜİK'den gelen güncel verilerin ardından ödemelere zam yapıldı!
TÜİK'den gelen güncel verilerin ardından ödemelere zam yapıldı!

Temmuz ayında TÜİK tarafından duyurulan enflasyon rakamları ve memur maaşlarındaki artışlarla birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, destek ödemelerinin memur maaşlarına paralel olarak yükseldiğini belirtti.

Ocak ayında, memur maaş katsayısına bağlı olarak yardım ödemelerinde artış yaşandı. Sosyal yardım ödemelerinin neredeyse yüzde elli oranında artırılmasının ardından, destek programlarından faydalanan vatandaşların zamlı ödemeleriyle ilgili tarih araştırmaları sürüyor.

TÜİK'ın Enflasyon Rakamlarıyla Birlikte Bakanlık, Destek Ödemelerine Zam Yaptı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, destek ödemelerinde yüzde 50'ye yakın bir artış olacağı belirtilmişti. Ocak ayının başından itibaren sosyal yardım alan hak sahiplerinin hesaplarına, desteklerin zamlı miktarları aktarılmaya başlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şubat ayından itibaren geçerli olacak zamlı sosyal yardımların hesaplara aktarılacağını duyurdu. Göktaş, toplumun her kesimine adil bir hizmet sunulduğunu vurgulayarak, zor durumda olan bireylerin çeşitli hizmetlerden faydalanması için yardım modellerinin geliştirildiğini belirtti.

Yapılan düzenleme sonrasında şubat ayı itibariyle sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinin zamlı olarak hak sahiplerinin hesaplarına ulaşacağı bilgisi paylaşıldı.

Sosyal yardım ödemeleri ile ilgili detayların açıklanmasının ardından vatandaşlar, ödemelerin hesaplara yatırılacağı tarih konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Şubat ayında gerçekleştirilecek ödemelerin kesin tarihleri henüz açıklanmamış olsa da, bu bilgilerin yakın bir zamanda paylaşılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.