EKOSE ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM

Ekose örgü modeli yapımı

Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan örgü modellerinden birisi de ekose örgüler. Bu sezon kıyafetlerde de oldukça moda olan ekose desenler örgü işlerinde de kullanılarak oldukça güzel tasarımlar ortaya çıkartılmış.

Ekose örgü modeli kullanılan ip ile oluşturulan güzel bir model. Renk geçişleri olan bir ip kullanılarak yapılan bu el işinde model kendiliğinden ortaya çıkmakta.

Ekose-Orgu-Modeli

Ekose örgü modeli için kullanılan ip Himalaya Everyday Ekose markalı. Ekose modeli her akıllı ipten olmuyor. Bu şekilde aldığınız ip üzerinde ekose yazması lazım. Bu ipin farklı renkleri mevcut. İstediğiniz beğendiğiniz bir renkte alabilirsiniz.

Ekose örgü modeli için burada 3 renkli bir ip kullanılmış. tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Ekose örgü modeline başlamadan önce ipin içerisinde bulunan renkleri incelemeniz gerek. Hangi renk daha fazla kullanılmış hangisi daha az buna bakmalısınız.

İp içerisindeki renklere bakılmasının sebebi ekose desenini oluştururken hangi renk ile oluşturulabilir modelin düzgün durması için renk geçişleri önemli. Birde yapacağınız örgüye göre ipin uzunluğunu belirlemelisiniz.

Mesela atkı yapacaksanız buna göre bir uzunluk almalısınız veya daha büyük battaniye bir battaniye yapacaksanız yine buna göre ip uzunluğu belirlenmeli.

Ekose örgü modeli nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken detaylar neler, ölçü nasıl alınmalı bunların hepsi aşağıda yer alan video içerisinde yer almakta. Siz bu videoyu dikkatli bir şekilde izleyip modelin nasıl yapılmasını gerektiğin öğrenebilirsiniz.

httpss://youtu.be/6LzuUUhAWJI

kaynak: httpss://www.youtube.com/watch?v=6LzuUUhAWJI

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. EKOSE ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    EKOSE ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EKOSE ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.