El İşi Kağıdından Duvara Kelebek Motifi Yapmak


El işi kağıdından duvara kelebek motifi yapmak isteyenler için bu yazımda çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Evde siyah mukavvadan kelebek motifleri yapabilir ve duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Daha önce bir alışveriş merkezinde kelebek motifli saat görmüştüm.

Aslında bu tür çalışmaları sizde evinizde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken resimli anlatımdaki kelebek nasıl yapılıyor? onu öğrenip, şablonu çıkarttıktan sonra siyah mukavvanın üzerinden kopyasını çıkarıp kesmek. Daha sonrasında oluşturduğunuz kelebek motiflerini belli aralıklarda evinizin duvarına veya dolapların üzerine yapıştırmanız yeterli oluyor.

El işi kağıdından kelebek deseni yapmak için şablonunu çıkartmak için resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz. Siyah krapon kağıdından kelebek deseni de yapabilirsiniz. Evde el işi kağıdından kelebek motifi yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

renkli-el-isi-kagidindan-duvara-kelebek-motifleri-yapmak

Evde krapon kağıdından kelebek motifi yapmak için de bu çalışmayı kullanabilirsiniz. Evde kelebek motifi yapmak için daha önce de çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Krapon kağıdından veya kartondan yada mukavvadan bu güzel çalışmaları kolaylıkla yapabilirsiniz. Duvara kelebek motifleri ile süs yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • siyah mukavva.
  • makas.
  • yapıştırıcı.

Siyah mukavvadan kelebek yapmak için öncelikle şablonu kullanarak kelebekleri ortaya çıkarmanız gerekir. Kelebek şekli çıkarttıktan sonra makas ile üzerinden kesebilir ve duvara yapıştırmak için kullanabilirsiniz. Kelebekleri değişik ve farklı boyutlarda keserek yaparsanız belli aralıklarda uçuyormuş gibi görüntü sağlayabilirsiniz. Evinizde duvarınıza 3D süs yapmayı düşünüyorsanız bu çalışmayı uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/197938

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*