EL YAPIMI TAHTADAN TEPSİ YAPILIŞI

el-yapimi-tahta-tepsi-564x415

Tahta servis tepsisi nasıl yapılır?

Evde bu tür çalışmaları sizde kolayca yapabilirsiniz. Uygun ebatlarda kesilmiş bir tahta üzerine sprey ile beğendiğiniz rengi geçirip, daha sonra kenarlarını ince kumaşla geçeceksiniz. Tahta tepsi modeli güzel duruyor öyle değil mi?

Yapımında zor bir taraf yok. Çekmecelere takılan saplardan yapı marketlerden satın alarak tutma yerlerini kendiniz tornavida ile kolayca yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı daha çok köy kahvaltısı veren lokanta türü yerlerde yapılarak kullanılacağını hayal ediyorum.

Bence evde de kullanılabilir. Herkesin evinde demir tepsi vardır. Yada çeyizlik tepsi modelleri vardır. Fakat bu ahşap ve bu tür şeyleri sevenler varsa bu anlatımdan yola çıkarak kendilerine bu güzel çalışmayı yapabilirler diye düşünüyorum.

el-yapimi-tahta-tepsi

Bu tür çalışmaları geri dönüşüm fikri olarak da yapabilirsiniz arkadaşlar. Değişik tahta tepsi modeli veya anlatımlarına pek rastlamadım. Ancak bunu çok sevdim ve en kısa sürede kendime 2 adet yapacağım.

Birisini çay tepsi modeli olarak balkonda çay sefası yaparken kullanmayı düşünüyorum. Diğerini ise bir arkadaşıma hediye edeceğim. Resimlerdeki gibi aynı renkleri kullanmalıyız diye düşünüyorum.

Çünkü adamlar kaliteli yapmış. Beğendim ve benzerini kolayca yapabileceğimi de biliyorum. Beğendiyseniz paylaşırsanız mutlu olurum arkadaşlar. Bir başka güzel çalışma da görüşmek dileğiyle.

kaynak : http://interiorfans.com/17-so-cool-diy-crafts-projects/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*