Elbise Yenileme Nasıl Yapılır?


Elbise Yenileme Fikirleri

Eski kazağınızdan yepyeni bir elbise yapmaya ne dersiniz? Yada eski kazaktan farklı elbise yapımı, eski elbise yenileme ile ilgili paylaşacağımız bu resimli anlatımdan yararlanarak sizde evinizde eski kazaklarınızı yenileyebilirsiniz.

Kıyafet kombin işlemlerinde genelde üstümüze uyduramadığımız elbiseler canımızı sıkar. Bu konuyu inceledikten sonra artık sizde eski kazakları yenileme veya eski bir elbiseyi değişik bir kıyafete dönüştürmek için düşünmeye başlayacaksınız.

Yapılışı gayet kolay. Aslında biraz terzilik yeteneğiniz varsa bu işlemi evde kolayca 5-10 dakika gibi kısa sürede halledebilirsiniz. Yapımı zor olmayan çalışma da kazağı neye dönüştürecekseniz ona karar vermelisiniz.

Yine uzun bir elbiseyi daha dar kesim bir kıyafete dönüştürebilirsiniz. Hatta geçenlerde kazaktan bere yapımı paylaşmıştık. Onda da kazağın orta kısmı bebek kafasına göre ölçümlenip kesiliyordu. Daha sonra dikiş işlemiyle birlikte harika bir bereye dönüşüyordu.

Bu tür çalışmalarla sizde eskileri yenileyecek fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Alttaki çalışmada takıldığınız bir nokta olursa yorum bırakmaktan çekinmeyin arkadaşlar. Seve seve yardımcı olur yol gösteririm. Zaten kolay bir çalışma.

elbise-nasil-yenilenir

Yapılan bu güzel çalışma da ek ilave işlemler yer alıyor. Kol dirsek kısımlarına ekleme gibi. Ama siz isterseniz yapmayabilirsiniz. Hatta kendinizce fikirlerinizi kıyafetlerinizde deneyebilirsiniz. Ama yine de kıyafetlerinizi kesip biçmeye kıyamıyorsanız veya yapamam diyorsanız? ihtiyacı olanlara da vermenizi tavsiye ederiz. Kolay gelsin.

kaynak : http://www.zszywka.com/

1 Comment on Elbise Yenileme Nasıl Yapılır?

  1. gıpta ile baktım doğrusu çok güzel bir çalışma bende evde bunu denemeliyim. teşekkürler makalepark

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*